PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowa ofensywa Warimpeksu przynosi efekty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2017 09:26

Biurowa ofensywa Warimpeksu przynosi efekty Ogrodowa Office

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG ma za sobą udane pierwsze półrocze 2017 r. Na dobre wyniki finansowe w wysokości 33,5 mln euro wpłynęły przede wszystkim sprzedaż części portfela hoteli i postępy w realizacji projektów deweloperskich.

REKLAMA

Sprzedaż udziałów w ośmiu hotelach, stanowiących ok. 50 proc. całego majątku nieruchomościowego Warimpexu, o wartości nieruchomości w wys. ok. 180 mln euro, została zakończona sukcesem 31 maja 2017.

Transakcja wpłynęła pozytywnie na wynik kwotą 21,4 mln euro. Ta transakcja jest kamieniem milowym w historii firmy Warimpex i wyraźnie wzmacnia jej podstawy finansowe. Ponadto zgodnie z wyznaczonym celem w I półroczu i w lipcu 2017 roku Warimpex wykupił obligacje i spłacił kredyty. Dzięki przedterminowemu wykupieniu drogich obligacji udało się wyraźnie obniżyć koszty odsetek w Grupie. Udział kapitału własnego wzrósł znacząco z 9 proc. do 30 proc.

Przychody ze sprzedaży w segmencie hoteli spadły co prawda o 14 proc. do 20,8 mln euro, ale wynika to z dokonanej w ubiegłym roku sprzedaży hotelu angelo w Pradze oraz ze sprzedaży udziałów w ośmiu hotelach. Po zamknięciu całej transakcji w dniu 31 maja 2017 roku, ich przychody ze sprzedaży nie zostały już uwzględnione w miesiącu czerwcu, który w branży hotelarskiej tradycyjnie należy do najlepszych pod względem sprzedaży. Przychody z wynajmu powierzchni biurowych wzrosły – głównie na skutek korekty wskaźników i przekazania najemcy obiektu wielofunkcyjnego w AIRPORTCITY St. Petersburg – z 4,0 mln euro do 6,1 mln euro. Skonsolidowane przychody Grupy ze sprzedaży spadły w sumie o 5 proc. do 27,5 mln euro.

Wskaźnik EBITDA wzrósł w związku z zyskiem ze sprzedaży z 6,3 mln euro do 29,5 mln euro, ale także EBIT zwiększył się z 10,2 mln euro do 43,4 mln euro. Znacznie lepsze były wyniki z wyceny aktywów, które w porównaniu z końcem roku 2016 wzrosły - wyrażone w NNNAV - o 12 proc. Wynik z działalności finansowej z uwzględnieniem joint ventures spadł z 3,9 mln euro do -9,2 mln euro na skutek bezgotówkowych ujemnych różnic kursowych wynikających ze zmiany kursów walutowych rubla. W sumie wynik finansowy netto za I półrocze 2017 r. jest dodatni i wynosi 33,5 mln euro, w porównaniu z 12,3 mln euro w roku ubiegłym.

Na skutek sprzedaży portfolio przychody ze sprzedaży w segmencie hoteli od III kwartału będą niższe. Wzrosną jednak w przyszłości przychody z wynajmu nieruchomości biurowych oraz z segmentu Development & Services w związku z ukończeniem niektórych projektów i rozwojem nowych.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA