PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowa Skanska bije kolejne rekordy

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 mar 2017 12:01

Biurowa Skanska bije kolejne rekordy Katarzyna Zawodna, prezes Skanska CDE

Niemal 170 tys. mkw. powierzchni biurowej na 10 rynkach w regionie CEE wynajęła w 2016 r. firma Skanska Commercial Development Europe. Jest to najlepszy jak dotąd wynik wśród wszystkich biurowych spółek grupy Skanska na całym świecie.

REKLAMA

- Mamy za sobą rok ogromnych sukcesów z najwyższymi wynikami najmu w regionie CEE w historii firmy. Był to także najlepszy rok dla naszej filii na Węgrzech – rynek nabiera tempa, a my dokonaliśmy imponującej transakcji sprzedaży Nordic Light i również tam pobiliśmy rekord pod względem wynajmu. W Polsce zakupiliśmy najlepsze działki pod przyszłe inwestycje, m.in. przy Rondzie ONZ w Warszawie. W budowie mamy niemal 200 tys. mkw. biur i kolejne projekty w planach. Co więcej, poczyniliśmy ważny krok i uzyskaliśmy zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. CEE to wspaniały region dla inwestycji, z niesamowitym potencjałem do dalszego wzrostu. Dynamiczny rozwój takich krajów jak np. Rumunia, której PKB rośnie nawet 5 proc. rocznie, tylko potwierdzają ten pozytywny trend - twierdzi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska CDE.

Siła polskiego rynku

Spośród 4 oddziałów Skanska CDE – Polski, Rumunii, Czech i Węgier – 50 proc. całkowitej wynajętej powierzchni przypadło na rynek polski. To rekordowy dla Skanska w Polsce wynik najmu powierzchni biurowej – ponad 80 tys. mkw. w pięćdziesięciu umowach leasingowych.

 - Nasze podejście do biznesu zorientowane jest na ludzi. Nawiązujemy bliskie relacje z partnerami biznesowymi oraz dbamy o transparentność naszej organizacji. Najemcy i inwestorzy, którzy rozwijają swoją działalność lub poszerzają portfele nieruchomości w regionie, ufają nam i wielokrotnie do nas wracają. Jestem przekonany, że jakość naszych ponadczasowych biur, wysokie standardy pracy i ogromny potencjał regionu CEE jest tym, co przyciąga biznes. Dzięki silnej gospodarce, dobrze wykształconej i utalentowanej kadrze oraz zapewnieniu bezpieczeństwa operacji, nasz region jest jedną z najlepszych lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych i centrów usług biznesowych - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający w Skanska Property Poland. - W 2017 roku w Polsce możemy mieć do zaoferowania ponad 250 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w projektach już gotowych, pozostających w budowie oraz zaplanowanych do wystartowania – dodaje.

Przyciąganie nowych graczy, budowanie relacji

Wysoki standard aktywów Skanska doceniają fundusze inwestycyjne. W 2016 roku Skanska sprzedała trzy budynki (dwa biura i hotel) o łącznej wartości 211 milionów euro trzem nowym inwestorom na rynkach, na których transakcje miały miejsce.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA