PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowa spółka Skanska notuje najlepszy wynik w swojej historii

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 lut 2018 11:20

Skanska Property Poland ma za sobą rekordowy rok. O tym, co złożyło się na ten najlepszy w historii działalności firmy wynik i jakie nowe trendy pojawiły się na polskim rynku biurowym mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki Skanska Property Poland.

REKLAMA

Rok 2017 to bez wątpienia bardzo dobry rok dla polskiego rynku nieruchomości. W tym czasie utrzymywał się zarówno bardzo wysoki poziom aktywności najemców, jak i inwestorów.

- Dla Skanska Property Poland rok 2017 okazał się rekordowym w historii działalności firmy w Polsce. Wynajęliśmy ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowej i sprzedaliśmy cztery projekty o łącznej wartości ponad 300 mln euro - podsumowuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki Skanska Property Poland.

- W kontekście rynku możemy mówić o dwóch trendach. Pierwszy to rosnące znaczenie powierzchni coworkingowych, czy podmiotów, które oferują elastyczne rozwiązania w zakresie powierzchni biurowej dla mikro-firm, średnich przedsiębiorstw, ale także dla dużych korporacyjnych podmiotów, które szukają elastyczności lub dostępu do bardziej atrakcyjnej powierzchni biurowej, po ty by łatwiej zatrudniać nowych pracowników. Drugi trend , który możemy dzisiaj zaobserwować, to przełamanie typowego rynku najemcy w Polsce. Najlepsze lokalizacje są bardzo atrakcyjne dla dużych podmiotów poszukujących konsolidacji, które chcą wejść na polski rynek i do tego potrzebują najlepszych, innowacyjnych budynków w najatrakcyjniejszych lokalizacjach, które będą dla nich narzędziem rekrutacyjnym - tłumaczy Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki Skanska Property Poland. 

Jak podkreśla, budynki te cieszą się ogromnym zainteresowaniem już w momencie wystartowania projektu. - Tak więc dzisiaj, biorąc pod uwagę spadający wskaźnik pustostanów, możemy powiedzieć, że nie mamy już do czynienia z typowym rynkiem najemcy - mówi Arkadiusz Rudzki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA