PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowce bez światła

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2017 12:09

Biurowce bez światła Eurocentrum

25 marca będą miały miejsce obchody Godziny dla Ziemi. Tym razem akcja odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Eurocentrum i Royal Wilanów, biurowe projekty grupy Capital Park, kolejny raz przyłączą się do wydarzenia, wygaszając światła o 20:30.

REKLAMA

Godzina dla Ziemi, polegająca na wyłączaniu oświetlenia w celu zwracania uwagi na poważne problemy związane ze środowiskiem naturalnym, jest organizowana przez WWF od 2007 roku. W pierwszej akcji uczestniczyło tylko Sydney, ale od tego czasu rozrosła się ona, łącząc miliony ludzi w setkach miast. W 2016 roku w Godzinę dla Ziemi zaangażowane było 178 państw. Światła zgasły w ponad 12 700 budynkach i instalacjach. W Polsce partycypowało 75 miast.

W tym roku Grupa Capital Park zdecydowała się wziąć udział w tej szlachetnej akcji. Światła zostaną wyłączone 25 marca o godzinie 20:30 w Eurocentrum Office Complex przy Alejach Jerozolimskich 134 i Royal Wilanów przy ulicy Klimczaka 1.

Co roku Godzina dla Ziemi ma sprawić, że wzrośnie powszechna świadomość na temat określonego ekologicznego problemu. 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły przez Sejm, dlatego też w Polsce hasłem integrującym uczestników wydarzenia jest „Godzina dla Wisły”. WWF chce informować o zagrożeniu jakie dla Wisły stanowią plany jej regulacji i tworzenie na niej dróg wodnych, co doprowadzi do destabilizacji jej wrażliwego ekosystemu.

Capital Park regularnie angażuje się w ekologiczne inicjatywy. W Eurocentrum i Royal Wilanów zbierane były już elektro-śmieci w ramach akcji Zrzuć Zbędne Kilowaty. Oba budynki wspierają alternatywne środki transportu dzięki aplikacji carpoolingowej i ułatwieniom dla rowerzystów. Royal Wilanów posiada ekologiczny Certyfikat Breeam na poziomie Very Good, a Eurocentrum certyfikat LEED na najwyższym możliwym poziomie, czyli Platinum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA