PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowce mogą być zabezpieczone przed ograniczeniami zużycia prądu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sie 2015 09:28

Biurowce mogą być zabezpieczone przed ograniczeniami zużycia prądu Jacek Łukaszewski

Zawirowania związane z sierpniowym ograniczeniem zużycia energii przyniosło wiele utrudnień w funkcjonowaniu zakładów przemysłowych oraz miejskich biurowców. Takich zaburzeń funkcjonowania można jednak uniknąć dzięki odpowiednim systemom zarządzania energią.

REKLAMA

Systemy automatyki budynkowej oraz zasilania gwarantowanego pozwalają na uniknięcie problemów z wyłączeniem prądu w biurowcach oraz innych obiektach budynkowych. Inteligentne zarządzanie energią w budynku pozwala oszczędzić nawet do 43% zużycia energii

Trwająca długo jak na polskie warunki fala upałów i zwiększone zużycie energii (klimatyzatorów oraz wentylacji) w biurowcach, spowodowały wprowadzenie przez Polskie Sieci Energetyczne 20-tego stopnia zasilania. Przyczyniło się to jednocześnie do podjęcia działań związanych z koniecznością oszczędzania energii elektrycznej. W takich sytuacjach niezwykle ważny okazuje się system zarządzania energią oraz zasilania gwarantowanego w budynkach, który może uchronić przed poważnymi problemami.

Inteligentne zarządzanie energią to podstawa

W miejskich biurowcach, gdzie pracuje wiele osób, zapewnienie optymalnych warunków panujących wewnątrz - szczególnie latem - jest elementem koniecznym, rzutującym również na jakość pracy. Dzięki nowoczesnej technologii służącej do kontrolowania i sterowania zużyciem mediów w budynkach, a szczególnie biurowcach możliwe jest uniknięcie konieczności wyłączania części oświetlenia czy klimatyzacji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych. Systemy automatyki budynkowej zwane też systemami BMS (Building Management System) zapewniają inteligentne monitorowanie, sterowanie oraz zarządzanie strefowe instalacjami i urządzeniami takimi jak ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, zasilanie elektryczne czy oświetlenie z jednego miejsca. Tym samym, niwelując konieczność stosowania wielu systemów i związanego z nimi oprogramowania, a także dodatkowych nakładów na koszty utrzymania.

Takie systemy działają w biurowcach na całym świecie jak również w kilku warszawskich biurowcach w tym w siedzibie głównej firmy Schneider Electric na Mokotowie. Dzięki pracy systemu BMS, który stworzony został przez tę firmę i zainstalowany w budynku administrator obiektu może lepiej poradzić sobie z zarządzaniem energią i reagować na takie sytuacje jakie miały miejsce w trakcie ostatnich upalnych dni i problemów z zasilaniem.

- Dzięki systemowi wszystkie parametry budynku są stale monitorowane poprzez liczniki z możliwością zdalnego odczytu przez magistrale komunikacyjne systemu. Sytuacja sprzed paru dni doskonale pokazuje nam jak ważne jest oszczędzanie energii, które powinno nam towarzyszyć każdego dnia, a nie tylko w sytuacjach kryzysowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom automatyki budynkowej zastosowanym w naszej siedzibie, udało się uzyskać realne oszczędności: o 43% obniżono zużycie energii na oświetleniu zewnętrznym, o 47% na systemie nawiewów wewnętrznych, zaś o 57% zmniejszono zużycie energii wykorzystywanej do ogrzania wody. Dlatego też, powstawanie inteligentnych obiektów, jak również inwestycje w efektywność energetyczną jest priorytetowe nie tylko ze względu na oszczędności operacyjne i inżynierskie, ale również ze względu na konieczność podwyższenia krajowego bezpieczeństwa energetycznego – mówi Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA