PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowce w cieniu Biblioteki Śląskiej

  • Autor: wyborcza.pl
  • 25 kwi 2016 11:17

Biurowce w cieniu Biblioteki Śląskiej Katowice, fot. UM Katowice

Konkurs na przebudowę placu Rady Europy w Katowicach rozstrzygnięto już kilkanaście lat temu, ale dopiero teraz władze miasta mają uporządkować architekturę w okolicy. Można będzie budować m.in. biurowce - pisze wyborcza.pl.

REKLAMA

Siedemnaście lat temu francuscy architekci wygrali konkurs na wizję urządzenia okolic Biblioteki Śląskiej. Miało tu powstać coś w rodzaju nowego rynku. Pomysły nie doczekały się jednak realizacji.

Teraz nadszedł czas na zmianę planu zagospodarowania terenów pomiędzy ul. Damrota i Graniczną. Projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy i właśnie trafił do radnych.

Wiadomo, że w miejscu trawnika na rogu ul. Damrota i Powstańców miałby powstać reprezentacyjny plac z urządzoną na nowo zielenią i małą architekturą. Pod ochroną będzie pobliski teren dawnego cmentarza ewangelickiego. Nie będzie można budować nowych stacji paliw i sklepów o powierzchni większej niż 2 tys. mkw.

Powyżej skrzyżowania ul. Damrota z Wojewódzką i Krasińskiego będą mogły powstać biurowce. Katowicom zależy, by powstała tu pierzeja budynków administracyjno-biurowych.

Z planu wynika, że nowe budynki nie będą zbyt wysokie. To najwyżej 32-50 metrów i w dodatku nie przy samej Bibliotece Śląskiej. Chodzi o oczywiście o to, żeby nowe budynki jej nie zdominowały.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA