PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowce z doświadczeniem. Cztery drogi - jeden cel

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 paź 2017 16:41

Biurowce z doświadczeniem. Cztery drogi - jeden cel fot. Pixabay

Nowe biurowce, oferujące wysoką jakość i nowoczesne rozwiązania, są poważną konkurencją dla starszych obiektów, zwłaszcza, że wykorzystanie innowacyjnych technologii obniża koszty ich eksploatacji – rywalizują nie tylko standardem, ale i ceną. Jakie są dalsze możliwości dla właścicieli starszych budynków? Dlaczego przebudowa nie wystarczy i jak marketing może wspomóc sprzedaż?

REKLAMA

Zdecydowana większość nowych projektów jest realizowana na Woli, wzdłuż linii metra. Dzielnica ta wyrasta na nowe stołeczne centrum biznesowe i dzięki licznym atutom pozyskuje firmy, które dotąd były wierne innym lokalizacjom, na przykład Służewcowi. Sytuację właścicieli starszych biurowców, które czas świetności mają dawno za sobą, dodatkowo komplikuje duża konkurencyjność na rynku pracy. Pracodawcy rywalizują o kandydatów nie tylko poziomem wynagrodzenia czy pakietem socjalnym, również jakością biura i jego lokalizacją. Element ten staje się coraz ważniejszym komponentem strategii employer brandingu, wdrażanej przez firmy, które chcą budować pozytywny wizerunek na rynku pracy. Niski poziom bezrobocia (7,1 proc. w skali kraju w lipcu 2017 r. – dane GUS) sprawia, że osoby planujące zmianę pracy mogą przebierać w propozycjach zatrudnienia. Mając do wyboru ofertę pracy o podobnych warunkach finansowych w nowoczesnym biurowcu z dobrym dostępem do komunikacji oraz w starym budynku, zlokalizowanym w dzielnicach peryferyjnych, łatwo przewidzieć, co wybiorą. Jakie są perspektywy dla właścicieli takich biurowców oraz firm, które wynajmują w nich powierzchnię?

Cztery drogi - jeden cel

Inwestorzy, posiadający w swoim portfolio starsze, tracące swoje atuty budynki mają cztery możliwości. Pierwsza to opcja zerowa, czyli wyburzenie i przekazanie terenu pod nową inwestycję, na przykład mieszkania, na które wciąż jest bardzo duże zapotrzebowanie. Jeżeli lokalizacja jest atrakcyjna, mogą je modernizować i podwyższać standard tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów, przykładowo wprowadzając do budynku nowe usługi czy inwestując w przestrzenie wspólne, takie jak chillout roomy. Oznacza to duże nakłady finansowe bez gwarancji zwrotu – w większości przypadków i tak nie będą w stanie w równorzędny sposób rywalizować z nowoczesnymi konstrukcjami ze względu na ograniczenia technologiczno-projektowe. Drugim rozwiązaniem jest zmiana targetu na klientów „budżetowych”, którzy nie wymagają najwyższego standardu, w zamian licząc na korzystne warunki cenowe.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA