PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec AVIA z zielonym certyfikatem

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 cze 2015 13:41

Budynek biurowy AVIA uzyskał jako jeden z pierwszych w Krakowie certyfikat LEED Core & Shell Gold. W procesie tym pomagał Turner & Townsend.

REKLAMA

Budynek biurowy AVIA uzyskał certyfikat LEED Core and Shell Gold przyznawany przez U.S. Green Building Council, stając się jednym z pierwszych obiektów biurowych w Krakowie docenionych za całokształt działań z zakresu zrównoważonego budownictwa. Certyfikat plasuje AVIA Office Building w elitarnym gronie inwestycji w Polsce, które były w stanie sprostać wysokim wymaganiom tego międzynarodowego system certyfikacji zielonego budownictwa.

AVIA to budynek biurowy klasy A zlokalizowany w Krakowskim Parku Technologicznym. Ten siedmiokondygnacyjny obiekt może poszczycić się prawie 14,000 mkw. powierzchni najmu brutto, a także parkingiem podziemnym mogący pomieścić 173 samochody. Budynek został tak zaprojektowany, by oferować wszystkim swoim użytkownikom najwyższą jakość. W jego wnętrzu znajduje się ogród w stylu japońskim i zielone atrium. Wśród najemców AVII są takie firmy jak: BPH. SA, GE Healthcare, Software Mind. AVIA to wspólny projekt GD&K Group – jednego z krakowskich deweloperów i CA Immo – firmy inwestycyjnej działającej na rynku nieruchomości w Europie Środkowej.

Będąc certyfikowanym budynkiem LEED Gold, AVIA oferuje połączenie z miejskim systemem transportu, promuje pojazdy niskoemisyjne i zużywa aż o 46 proc. wody mniej niż przewiduje lokalny standard dla budynków biurowych. Ponadto znaczący procent energii, jaką zużywa obiekt pochodzi ze źródeł odnawialnych, a materiały, które posłużyły do budowy obiektu zostały zakupione i wytworzone lokalnie, co pozytywnie przyczyniło się nie tylko do mniejszej emisji CO2, ale i do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Dodatkowo prawie 100 proc. miejsc pracy w powierzchni biurowej AVII ma widok na zewnątrz i efektywny system wentylacji, co zdecydowanie podwyższa komfort pracy użytkowników obiektu.

 

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA