PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec dla Polskiej Spółki Gazownictwa już gotowy

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 mar 2014 15:24

Spółka Powiśle Park zakończyła budowę zespołu biurowo-usługowo-mieszkalnego przy ul. Kruczkowskiego 2 w Warszawie. W nowym biurowcu swoja siedzibę będzie miała Polska Spółka Gazownictwa.

REKLAMA

Projekt otrzymał ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Odbiór inwestycji od generalnego wykonawcy nastąpi przed końcem marca br.
W ramach inwestycji powstał budynek biurowy klasy A - przeznaczony na siedzibę Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. (PSG) oraz pięć budynków apartamentowych na Powiślu.

Budynek swoim kształtem i elewacją, złożoną z ułożonych pionowo płyt granitowych, nawiązuje do palnika gazowego. Zlokalizowany jest u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej, na terenie od 150 lat należącym do gazownictwa warszawskiego, frontem do parków im. Marsz. E. Śmigłego-
Rydza i Na Książęcem.

Obiekt ma siedem kondygnacji naziemnych przeznaczonych na biura i lokale usługowe oraz trzy podziemne, przeznaczone na miejsca postojowe. Jego powierzchnia użytkowa to 25.003,99 mkw., w tym powierzchnia biur: 6.813,60 mkw. Zastosowano tam nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne, zasilanie oparte na trójgeneracji gazowej, której urządzenia znajdują się w podziemiach.

Na parterze budynku znajdować się będą stanowiska obsługi klientów PSG. Na pierwszym piętrze powstało centrum konferencyjne, z salami na 200 i na 20 osób, które oferować będzie swoje usługi na rynku warszawskim. Od strony placu, oddzielającego budynek biurowy od inwestycji apartamentowej Na powiślu znajdować się będzie restauracja. 

Inwestycję zaprojektowała pracownia Kuryłowicz & Associates. Głównym projektantem był prof. Stefan Kuryłowicz, a następnie prof. Ewa Kuryłowicz i arch. Marcin Goncikowski. Inżynierem kontraktu jest Grontmij Polska Sp. z o.o., natomiast generalnym wykonawcą  Budimex SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • krytycznym okiem 2016-06-14 19:10:15
    Plany były piękne! Jednak w niejasnych okolicznościach zarząd PGNiG wydał dyspozycję dla PSG o sprzedaży biurowca, zamiast wykorzystania go na siedzibę spółki gazowej. Będzie wiązało się to ze stratami na poziomie 20-40 mln zł. Nabywcą ma zostać spółka kontrolowana przez osobę prawdopodobnie znaną członkom zarządu PGNiG. Tak to było rozgrywane za poprzednich rządów... (więcej na ten temat jest w obecnym numerze wSieci)

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA