PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec na Marszałkowskiej jeszcze nie wyrósł, a już ma kupca

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 maj 2016 12:11

Biurowiec na Marszałkowskiej jeszcze nie wyrósł, a już ma kupca Centrum Marszałkowska

Spółka BBI Development poinformowała o zawarciu listu intencyjnego w sprawie warunków sprzedaży projektu Centrum Marszałkowska. Nazwy kupującego nie ujawniono, ale to międzynarodowa instytucja zarządzająca funduszami nieruchomościowymi, obecna od wielu lat na polskim rynku.

REKLAMA

Zgodnie z postanowieniami dokumentu, strony będą prowadzić dalsze negocjacje w zakresie sprzedaży projektu po jego wybudowaniu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

list intencyjny określa podstawowe warunki, których spełnienie determinuje prowadzenie dalszych negocjacji zmierzających do zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży Centrum Marszałkowska. Do wspomnianych warunków należy zaliczyć w szczególności uzyskanie zgód korporacyjnych przez nabywcę, przeprowadzenie satysfakcjonującego badania "due diligence", niezależne potwierdzenie wartości projektu w przeprowadzonej przez nabywcę wycenie, jak również dostarczenie przez spółkę odpowiednich gwarancji.

Cena sprzedaży będzie uzależniona od uzyskanych poziomów czynszów i od stopy kapitalizacji, której wysokość odpowiada obecnym warunkom rynkowym dla najlepszych projektów biurowo-handlowych w centralnej lokalizacji w Warszawie.

Główne rozliczenie transakcji nastąpi pod warunkiem uzyskania ostatecznego i bezwarunkowego pozwolenia na użytkowanie budynku, braku jakichkolwiek obciążeń na rzecz osób trzecich na nieruchomości, poza obciążeniami enumeratywnie wskazanymi w umowie, a związanymi z przeprowadzeniem inwestycji oraz po osiągnięciu określonego poziomu najmu, jednak nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

List intencyjny zawiera również szczegółowe postanowienia na temat rozliczania powierzchni niewynajętych, zasad prowadzenia komercjalizacji, podstawowe warunki jakie muszą spełniać umowy najmu, zasad i terminów płatności ceny, etc , które to postanowienia nie odbiegają od warunków rynkowych dla tego rodzaju transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • miś 2016-05-17 14:05:41
    naturalnie nie wiadomo kiedy kasa będzie i czy będzie, czyli tak jak z Placem Unii, wszyscy zarobieni tylko nie akcjonariusze

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA