PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec na terenie b. Stoczni Gdynia już gotowy

  • Autor: PAP
  • 24 sty 2013 09:38

Około 7 tysięcy metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej powstało po modernizacji biurowca z lat 60., w którym siedzibę miała dyrekcja b. Stoczni Gdynia. W środę w Gdyni oddano gmach do użytku. Biurowiec będzie częścią Bałtyckiego Portu Nowych Technologii.

REKLAMA

Modernizacja biurowca jest pierwszym etapem rewitalizacji postoczniowych terenów i budowy Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Właścicielem budynku, należącego wcześniej do zlikwidowanej Stoczni Gdynia, jest obecnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE).

Prezes PSSE Teresa Kamińska powiedziała PAP, że "otwarcie zmodernizowanego budynku jest jednym z najważniejszych etapów rewitalizacji terenów dawnej Stoczni Gdynia".

Poinformowała, że 60 proc. powierzchni budynku jest już wynajęte m.in. przez firmy, które kupiły majątek byłej Stoczni Gdynia, czyli Elektromontaż Północ Warszawa, stocznie Crist i Nauta oraz firmy współpracujące z nimi. W sprawie wynajęcia pozostałej powierzchni prowadzone są rozmowy. W budynku, oprócz biur, które można wynajmować nawet na pół roku, są też sale konferencyjne oraz jest techniczna możliwość organizacji telekonferencji i spotkań z klientami.

Budynek zmodernizowała Korporacja Budowlana Doraco sp. zo.o.. Prezes Korporacji, Andżelika Cieślowska przyznała PAP, że modernizacja starego biurowca i podniesienie jego standardu do klasy "A" była wyzwaniem technicznym. Wyjaśniła, że "najtrudniejsze było zachowanie starej konstrukcji budynku i zmiana jego funkcji". Konieczna była m.in. budowa nowych szybów windowych. W gmachu funkcjonuje m.in. nowoczesny, ekologiczny system ogrzewania i chłodzenia.

Tworzony na terenie dawnej stoczni Bałtycki Port Nowych Technologii (projekt biznesowy PSSE) jest adresowany nie tylko do firm przemysłu morskiego ale też do innych innowacyjnych podmiotów oraz do naukowców. Bałtycki Port, w ramach zezwolenia wydanego przez PSSE, oferuje swoim beneficjentom m.in. pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego, pomoc we wdrażaniu i transferze nowych technologii oraz usługi organizacyjne, informacyjne i doradcze.

W ramach rewitalizacji postoczniowych terenów wymieniona została już 40-letnia infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Kamińska powiedziała, że planuje się, aby do końca roku na terenie byłej stoczni powstały nowe drogi, trzy nowoczesne hale produkcyjne, piętrowy garaż oraz mała architektura i zieleń. Także budynki przylegające do zmodernizowanego biurowca mają mieć odnowione elewacje. Wyburzone mają być niektóre budynki, m.in. dawna główna brama stoczniowa.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA