PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec Pijarów czeka na otwarcie. Jest już zarządca

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 kwi 2017 13:18

Biurowiec Pijarów czeka na otwarcie. Jest już zarządca Astris

Astris, biurowiec klasy A, powstający w biznesowym centrum Krakowa już za kilka tygodni zostanie oddany do użytku. Inwestorem obiektu jest spółka Astris.

REKLAMA

Budynek dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także parking dla ok. 160 samochodów i ponad 70 miejsc postojowych dla rowerów.

- Do zarządzania budynkiem wybraliśmy firmę doradczą Knight Frank, która zarządza blisko 100 komercyjnymi obiektami w całej Polsce. Jestem pewien, że tak duże doświadczenie przyczyni się do sprawnego funkcjonowania biurowca oraz dobrej współpracy z najemcami – mówi Jarosław Betka koordynujący inwestycję w imieniu spółki Astris.

- Cieszymy się, że kolejny inwestor zaufał naszemu doświadczeniu w zarządzaniu nieruchomościami. Biurowiec Astris dołączy do grona „zielonych” budynków zarządzanych przez Knight Frank. Rozszerzenie portfela o budynek tak wysokiej klasy bez wątpienia wpłynie na umocnienie pozycji firmy w Krakowie - komentuje Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Knight Frank.

Obecnie firma zarządza w Krakowie nieruchomościami o łącznej powierzchni około 100 tys. mkw.

Inwestycja zaprojektowana jest z uwzględnieniem wymogów zrównoważonego budownictwa. Obiekt jest w trakcie procesu certyfikacji według standardu LEED. Oczekiwany jest wynik na poziomie Gold. W trakcie procesu certyfikacji oceniany jest zarówno odpowiedni dobór materiałów, rozwiązań technicznych, jak również odpowiednie praktyki i standardy budowlane stosowane podczas realizacji obiektów spełniających wymagania zrównoważonego budownictwa.

- Biurowiec Astris w Krakowie to inwestycja, która została zaprojektowana jako przykład zrównoważonego budownictwa. W zarządzaniu nieruchomościami od dawna podkreślamy szczególne znaczenie zielonych budynków i proekologicznych certyfikatów. Cieszymy się, że będziemy zarządzać obiektem o najwyższych standardach w tej dziedzinie. To znakomita okazja, by w pełni wykorzystać naszą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Budynek znakomicie wpisuje się w filozofię wspierania budownictwa pasywnego – komentuje Magdalena Oksańska, dyrektor Działu Compliance Zarządzania Nieruchomościami w Knight Frank.

Generalnym wykonawcą biurowca Astris jest firma budowlana Re-Bau, a za projekt architektoniczny odpowiadają: Tomasz Zawisza i Marek Trel. Realizację budowy kontroluje międzynarodowa firma konsultingowo-projektowa Tebodin Ebodin Poland z grupy Bilfinger. Obsługa prawna projektu jest realizowana przez Kancelarię Crido. Komercjalizację projektu prowadzi Cushman & Wakefield.

Wszystkie aspekty komercyjne i budowlane projektu Astris są koordynowane w imieniu inwestora przez Jarosława Betkę, który wykorzystuje swoje 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy nad podobnymi projektami biurowymi w wiodących firmach deweloperskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA