PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec Royal Wilanów z certyfikatem BREEAM

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2013 14:48

Biurowiec Royal Wilanów z certyfikatem BREEAM

Grupa Capital Park podjęła decyzję o certyfikacji Royal Wilanów w systemie BREEAM. Royal Wilanów będzie już trzecim po Eurocentrum i ArtNorblin projektem realizowanym zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Biurowiec z częścią handlowo-usługową zlokalizowany jest na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w warszawskim Wilanowie. W czerwcu inwestor podpisał umowę z generalnym wykonawcą – firmą Erbud SA. Budowa rozpocznie się w III kw. br.

REKLAMA

Royal Wilanów certyfikowany będzie w schemacie BREEAM International, Europe Commercial 2009. Celem inwestora jest osiągnięcie wyniku VERY GOOD. Główne rozwiązania przyjęte w projekcie to m.in.: zrównoważone zarządzanie procesem budowy, odpowiedni dobór materiałów i zarządzanie środowiskiem wewnętrznym, zapewnienie optymalnych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, kontrola zużycia wody oraz energii, efektywność energetyczna, zoptymalizowanie transportu i dojazdu oraz zachowanie ekologicznej wartości działki i zminimalizowanie długoterminowego wpływu na bioróżnorodność.

- Obserwujemy zmieniające się na rynku potrzeby i oczekiwania najemców względem powierzchni biurowych. Dbałość o środowisko stanowi już obecnie integralną część filozofii wielu firm, w tym Grupy Capital Park, dlatego też wszystkie nasze projekty biurowe realizujemy zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa - mówi Sylwia Filewicz, Head of Development and Construction w Grupie Capital Park.

Royal Wilanów zlokalizowany jest w sąsiedztwie zabytkowego Pałacu Wilanowskiego i osiedli mieszkaniowych Miasteczka Wilanów oraz nowopowstającego fragmentu dzielnicy z przyszłym ratuszem i galerią handlową. Na pięciu kondygnacjach inwestycji znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 6 920 mkw. powierzchni usługowo-handlowej.

W podziemnej części budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking na 931 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. Proces inwestycyjny przewidywany jest na 24 miesiące. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej - Colliers International.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA