PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowiec Zita na wyłączność

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 maj 2016 15:00

Biurowiec Zita na wyłączność Promenady Zita

Vantage Development wybrał firmę Knight Frank na nowego agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację biurowca Zita we Wrocławiu, który jest częścią kompleksu Promenady Business Park.

REKLAMA

Budynek Zita jest realizowany etapami. Dwie z czterech części (B i C) już zostały oddane do użytku (w 2014 i 2015 r.), a pozostałe dwie (etap A i D) są na ukończeniu i będą gotowe w sierpniu tego roku. Łączna powierzchnia najmu tego nowoczesnego biurowca klasy A sięgnie 21 tys. mkw.

Zita jest jednym z przewidzianych pięciu budynków wchodzących w skład kompleksu biurowego Promenady Business Park, zlokalizowanego w odległości zaledwie 2 km od ścisłego centrum miasta, w dzielnicy Wrocław – Śródmieście przy ul. Słonimskiego. Projekt ma charakter długofalowy i jest realizowany etapami. Docelowo łączna powierzchnia najmu we wszystkich pięciu budynkach przekroczy 90 tys. mkw. Dotychczas powstały dwa budynki. Zita jest drugi etapem tego przedsięwzięcia. W tym biurowcu najemca może wynająć nawet 5 tys. mkw. w jednym module biurowym na jednym piętrze.

- Obecnie na rynku nieruchomości biurowych we Wrocławiu są realizowane budynki biurowe o powierzchni najmu od 10 do 20 tys. mkw., w których całkowity metraż powierzchni jednego piętra najczęściej nie przekracza 2 - 2,5 tys. mkw. w jednym module biurowym. Popyt na powierzchnie biurowe w stolicy Dolnego Śląska w głównej mierze jest generowany przez firmy z sektora usług BPO/SSC oraz branżę IT, dlatego też ważne jest, aby biurowiec mógł zaoferować efektywną i funkcjonalną powierzchnię najmu w jak największym module - mówi Dorota Kościelniak, partner i dyrektor regionalna, kierująca wrocławskim oddziałem Knight Frank.

- Taka jest właśnie Zita, gdzie w ramach jednej przestrzeni najemca może zminimalizować koszty najmu, które z pewnością byłyby większe w budynkach, w których najemcy muszą wynająć kilka sąsiadujących ze sobą pięter. Co więcej, ekspansja najemców jest zagwarantowana nie tylko w ramach jednego budynku, ale również docelowo w kolejnych obiektach, które powstaną w następnych etapach kompleksu Promenady Business Park. Ta opcja w połączeniu z funkcjonalnym zapleczem technicznym budynku Zita, wykończeniem powierzchni najmu w wysokim standardzie pod klucz, atrakcyjnym położeniem budynku pomiędzy ścisłym centrum miasta (2 km ) a Śródmiejską i Autostradową Obwodnicą Wrocławia (6 km ) oraz zielonymi rozwiązaniami w budynku, powodują, że inwestycja jest pozytywnie odbierana przez wielu najemców, w tym firmy międzynarodowe – dodaje Dorota Kościelniak.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA