PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowy Mordor w Katowicach?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sie 2017 09:48

Biurowy Mordor w Katowicach? fot. Brema

Chociaż Katowicom nie grozi jeszcze „mordoryzacja”, to rynek nieruchomości komercyjnych ma się tu coraz lepiej. Katowice to już 4 największy regionalny rynek biurowy w Polsce. Od początku 2017 roku zasiliło go kilka nowych inwestycji, w tym największa z ostatnio oddanych – Brema.

REKLAMA

Katowicki rynek biurowy powoli się rozkręca. I chociaż daleko mu jeszcze do dynamiki chociażby rynku krakowskiego czy warszawskiego, to w najbliższych latach w mieście można spodziewać się kilku ciekawych inwestycji – zapowiadają deweloperzy. Także biurowce ostatnio oddane do użytku znacznie zróżnicowały ofertę, jaka do tej pory dominowała w Katowicach.

To jednak nie koniec. W budowie wciąż pozostaje 35,5 tys. mkw. biur, w tym kilka dużych inwestycji. Popyt w Katowicach wynosi dziś 17 tys. m kw., z kolei podaż na rynku osiągnęła już poziom 458,8 tys. mkw. i jest wyższa niż w Poznaniu czy Łodzi. Jednocześnie zaledwie 12,7 proc. powierzchni to pustostany – czytamy w raporcie za I półroczne 2017 r, który przygotował JLL.

Co ciekawe, w odróżnieniu od innych miast, inwestycje w Katowicach są dość rozproszone po całym mieście. Jednocześnie wciąż rozwija się ul. Chorzowska, ale zaczyna ją doganiać także Al. Roździeńskiego, coraz częściej typowana na drugą, ważną ulicę biznesową w mieście. Wzdłuż niej swoje inwestycje postawił już m.in. LC Corp., Tetris i Brema. Przy wjeździe na aleję buduje się natomiast .KTW.

- W odróżnieniu od innych miast, biura w Katowicach powstają jednocześnie w kilku punktach w centrum. Nie grozi nam więc „mordoryzacja” i powstanie dużego skupiska biur w jednym miejscu. Taki oddech to duży atut tutejszego rynku – ocenia Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający BREMA Developement. - Dziś w Katowicach mamy dwa ważne punkty rozwoju biur. Jeden to popularna od lat ul. Chorzowska oraz jej odnogi, gdzie także planuje się biura. Drugi to Al. Roździeńskiego, która w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza wśród inwestorów i najemców, przede wszystkim ze względu na jej doskonałe skomunikowanie z głównymi miastami Śląska oraz infrastrukturę, w tym sąsiedztwo m.in. 6 dużych galerii handlowych i 10 salonów samochodowych– mówi.

Inwestycja przy Roździeńskiego 

Nic więc dziwnego, że to właśnie przy Al. Roździeńskiego powstała największa w Katowicach inwestycja oddana do użytku w I połowie 2017 roku. Liczący sobie 11,6 tys. mkw. kubatury budynek Bremy, mieści 6225 mkw. powierzchni biurowej.


Jego otwarcie w kwietniu 2017r., zaledwie rok po rozpoczęcia budowy, zasiliło katowicki rynek ofertą powierzchni mających od 37 m kw. do 486 m kw. Pierwszymi najemcami biurowca zostali: showroom MDD, Kancelaria STATIMA a także firma informatyczna BPSC

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA