PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowy wyścig trwa. Łódź prześcignie Katowice?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 lis 2017 15:49

Biurowy wyścig trwa. Łódź prześcignie Katowice? Property Forum Łódź

Łódź umacnia swoją pozycję na mapie ważnych ośrodków dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Pod względem zasobów powierzchni biurowej już wkrótce może prześcignąć Katowice. Rynkiem interesują się deweloperzy, najemcy i fundusze. Co zrobić, by utrzymać ten pozytywny trend - o tym dyskutowali uczestnicy sesji „Biura. Łódź zakochała się w biurach. Jak wykorzystać potencjał?”, podczas Property Forum Łódź.

REKLAMA

- W Łodzi realizowane jest w tym momencie ponad 140 tys. mkw. powierzchni biurowej. - Jeśli dodamy powstający metraż do obecnych zasobów – ponad 400 tys. mkw. - łódzki rynek wkrótce przegoni Katowice i zrówna się z Poznaniem – mówił Tomasz Czuba, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych, JLL.

Wskaźnik pustostanów jest tu najniższy wśród miast, w których realizuje się projekty biurowe. - Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, której w Łodzi jest ok. 150-160 tys. mkw. w całym zasobie, wskaźnik pustostanów w tej grupie nie przekracza 5 proc. – podkreślał Tomasz Czuba.

Miasto umocniło swoją pozycję na mapie ważnych ośrodków dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. I wszystko wskazuje na to, że nie traci na atrakcyjności w oczach inwestorów.

- Nasza najnowsza inwestycja - pierwszy etap Symetris Business Park - jest wynajęta w 98 proc., a właśnie dziś otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie drugiej wieży, której proces komercjalizacji w najbliższym czasie dobiegnie końca. W lutym br. kupiliśmy teren pod kolejny biurowiec o powierzchni 15 tys. mkw. i zapewniam, że będzie jeszcze więcej projektów – mówił podczas Property Forum Łódź Paweł Milcarz, Senior Leasing Manager, Echo Investment.

Niski współczynnik pustostanów i duży popyt na biura przyciągnął również Master Management Group. - Realizujemy pierwszy projekt biurowy w sercu Łodzi. Właśnie finalizujemy rozmowy z kluczowym najemcą i planujemy kolejne działania – mówiła Justyna Drużyńska-Krystosiak, dyrektor komercjalizacji, Master Management Group. - Rozważamy też lokalizacje pod nowe projekty biurowe - tym razem w jednym z miast regionalnych oraz w Warszawie – ale w przypadku nowych przedsięwzięć w Łodzi, nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Swoją pozycję na łódzkim rynku umacnia również Skanska. - Łódź odróżnia się od innych miast regionalnych, ma swoją specyfikę i nie poddała się kryzysowym sytuacjom. Ma ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać. Aktualnie skupiamy się na realizacji Bramy Miasta, która obecnie znajduje się na etapie prac ziemnych, ale na pewno nie jest to nasza ostatnia inwestycja w mieście – zadeklarowała Anna Rolka-Zawadzka, negocjator ds. wynajmu, Skanska Property Poland. - Uzupełniamy bank ziemi, analizujemy nowe lokalizacje i na pewno nie zamykamy się na Łódź.

  • 1
  • 2
  • tołdi 2017-12-17 13:11:47
    Master Management Group: "w przypadku nowych przedsięwzięć w Łodzi, nie powiedzieliśmy ostatniego słowa" Nie potrafią skończyć jednego projektu, który od ponad 10 lat jest w realizacji, a snują plany o kolejnych projektach? Kończcie Waście, wstydu oszczędźcie. Płaćcie kary i wypad z Łodzi, w tm mieście nie macie już czego szukać.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA