PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biznesowa rewitalizacja ma przyszłość

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 maj 2016 08:01

Biznesowa rewitalizacja ma przyszłość Fot. Fotolia

Grupa Jaguar, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się obrotem nieruchomościami, budową domów oraz rewitalizacją kamienic, zakończyła I kw. 2016 r. blisko 5-krotnym wzrostem przychodów ze sprzedaży w ujęciu rdr., które wyniosły 344 tys. zł. Emitent planuje dynamicznie rozwijać segment rewitalizacji nieruchomości.

REKLAMA

W 1 kw. 2015 r. przychody netto ze sprzedaży Spółki wynosiły 71 tys. zł, co wskazuje na znaczący wzrost tegorocznej sprzedaży w porównaniu z minionym rokiem, który wynikał z rozwoju skali prowadzonej działalności oraz dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów.

Grupa Jaguar  prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje handlowe w sprawie nabycia kolejnych, dobrze zlokalizowanych kamienic w Gdyni, które mają zostać zrewitalizowane. Przeniesienie ciężaru działalności emitenta z inwestycji w nieruchomości gruntowe na nieruchomości mieszkaniowe wynika z wprowadzonych zmian w regulacjach prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami rolnymi. Grupa Jaguar podpisała już przedwstępne umowy sprzedaży apartamentów w projekcie „Gdynia - Kamienna Góra” łącznie na ponad 90 proc. oferowanej powierzchni mieszkaniowej. Do końca 3 kw. 2016 r. planowane jest sporządzenie umów właściwych przenoszących własność, co będzie miało znaczące odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki.

- Prowadzimy aktywne działania w zakresie rozwoju segmentu rewitalizacji nieruchomości i planujemy dokonywać kolejnych inwestycji w tym obszarze. Zdobyte doświadczenie przy projekcie „Gdynia - Kamienna Góra” z pewnością zaprocentuje w przyszłości i pozwoli nam skutecznie realizować nowe przedsięwzięcia. Spodziewamy się też, że w 3 kw. br. uda nam się sfinalizować transakcje sprzedaży apartamentów, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze wyniki finansowe - ocenia Jacek Wieczorkowski, członek zarządu spółki Grupa Jaguar.

Emitent posiada bardzo rozbudowany portfel gruntów budowlanych lub z wydanymi decyzjami o warunkach zabudowy, który zdaniem Zarządu powinien zyskiwać na wartości, głównie z powodu ograniczonej podaży wynikającej ze zmian w Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego. Dynamiczny rozwój notuje także spółka zależna Jaguar Inwestycje, która zajmuje się świadczeniem usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Grupa Jaguar S.A. kontynuuje również sprzedaż działek budowlanych w realizowanych kompleksach, m.in. w Odargowie k/Dębek oraz w Zdradzie k/Pucka oraz domów nad jeziorem w Sznurkach.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA