PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BNP Paribas RE chce znacząco zwiększyć swoje zaangażowanie w Polsce - wywiad

  • Autor: Wojtek Stępień (PAP)
  • 17 lip 2012 08:59

BNP Paribas RE chce znacząco zwiększyć swoje zaangażowanie w Polsce - wywiad

Zwiększa się zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskim rynkiem nieruchomości, co będzie przekładać się na ich rosnące zaangażowanie w Polsce - uważają przedstawiciele BNP Paribas Real Estate. W ich ocenie, w kolejnych latach polski rynek nieruchomości powinien rosnąć o 2-3 proc. rocznie.

REKLAMA

„Polska gospodarka powinna w kolejnych latach rosnąc o 2-3 proc. rocznie, nie ma powodu, aby rynek nieruchomości nie rósł przynajmniej w tym samym tempie. W Polsce nie mamy do czynienia z przegrzaniem, jeśli chodzi o wysokość czynszów, a więc i potencjał spadkowy jest tutaj ograniczony. Istnieje jedynie ryzyko nadpodaży, po tym jak w 2009 roku liczba nowych inwestycji spadła, a potem ponownie zaczęła rosnąć" - powiedział PAP Philippe Mer, dyrektor na Polskę w BNP Paribas Real Estate.

BNP Paribas Real Estate chce w kolejnych latach rosnąć w Polsce znacznie szybciej niż rynek, a swoją działalność firma będzie koncentrowała na nieruchomościach komercyjnych.

„Jako firma chcemy rosnąć w Polsce rocznie o 20-25 proc. w kolejnych 3-5 latach. Kalkulacja jest prosta, przy rynku rosnącym o 2-3 proc. Oznacza to, że chcemy znacznie zwiększyć swoje zaangażowanie w Polsce" - powiedział Henri Faure, dyrektor zarządzający BNP Paribas Real Estate.

„Polski rynek nieruchomości ze względu na swój rozmiar jest dla nas ważny i dalsza ekspansja na nim jest jednym z naszych priorytetów w kolejnych latach. Naszym głównym celem jest zwiększenie zaangażowania na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Polska odgrywa kluczową rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i stanowi furtkę do ekspansji na inne kraje w regionie" - dodał.

W ocenie BNP Paribas Real Estate, polski rynek nieruchomości wciąż ma duży potencjał wzrostowy, co przekłada się na jego atrakcyjność dla zagranicznych inwestorów.

„Polska gospodarka jest silna, na obecnym etapie rozwoju znajduje się pomiędzy rynkiem wschodzącym a rynkiem rozwiniętym, co stanowi doskonałe otoczenie dla takich firm jak my. W Polsce wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu, zapewniona jest jednak jednocześnie stabilność. Przyciąga to inwestorów zagranicznych. Polski rynek posiada większy potencjał wzrostowy niż kraje zachodnie. Ryzyko biznesowe jest natomiast niższe niż w innych krajach w regionie" - powiedział Mer.

„Polska gospodarka rośnie szybciej niż gospodarki zachodnie, co też przekłada się na atrakcyjność rynku nieruchomości. Zapotrzebowanie na biurowce w Warszawie w ostatnim kwartale przekroczyła 300 tys. metrów kwadratowych, w Madrycie dla porównania nie przekracza 60 tys. metrów kwadratowych" - powiedział.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA