PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BNP Paribas Real Estate kończy rok z dużymi wzrostami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2014 09:45

W 2013 roku firma BNP Parbias Real Estate zanotowała przychód w wysokości 716 mln euro. To o 8 proc. lepiej niż przed rokiem. Jednocześnie zysk operacyjny wzrósł o 6 proc. - do 164 mln euro. Rekordowy rok zanotował szczególnie dział Property Development - rozpoczynając inwestycje o powierzchni ponad 300 tys. mkw.

REKLAMA

- W roku 2013 firma BNP Paribas Real Estate osiągnęła doskonałe wyniki, lepsze od osiągniętych w roku 2012. Był to rekordowy rok w zakresie Corporate Real Estate, wliczając w to ponad 300 000 mkw. nowych projektów biurowych, których realizacja została rozpoczęta przez Dział Property Development. Połowa z wolumenu tej powierzchni powstaje poza Francją i w większości jest już wynajęta. Również Dział Advisory zanotował wzrost - szczególnie w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, a we Francji pozostał na dotychczasowym wysokim poziomie - mówi Philippe Zivkovic, Executive Chairman, BNP Paribas Real Estate.

- Rok 2013 przebiegał również pod znakiem rozwoju naszego biznesu w skali międzynarodowej. Uruchomiliśmy nasze platformy w Dubaju, Singapurze i w Hong Kongu. W Niemczech przejęliśmy dwie silne firmy: jedną działającą w obszarze property management (zarządzanie nieruchomościami), a drugą wyspecjalizowaną w obszarze investment management (doradztwo inwestycyjne). Do tego w Londynie i w Niemczech zatrudniliśmy ok. 100 osób w Dziale Transaction - dodaje Zivkovic.

Obrót wyniósł 716 milionów Euro w 2013 roku, co oznacza wzrost o 8 proc. rok do roku (versus 662 miliony Euro obrotu w 2012 roku). 63 proc. wygenerowanych przychodów przypada na świadczone w ramach firmy usługi (pośrednictwo w wynajmie powierzchni, doradztwo, wyceny, zarządzanie nieruchomościami oraz doradztwo inwestycyjne) oraz 37 proc. na działalność deweloperską (w sektorach mieszkaniowym i komercyjnym).

54 proc. wartości przychodów zostało wygenerowanych na rynku francuskim, a 46 proc. na pozostałych rynkach (w tym 19 proc. UK, 13 proc. Niemcy i 7 proc. Włochy). 38 proc. przychodów przypada na usługi świadczone dla stałej bazy klientów w zakresie doradztwa, wycen, zarządzania nieruchomościami oraz doradztwa inwestycyjnego.

Biznes w większości skupiony jest na sektorze nieruchomości komercyjnych - 84 proc. przychodów. Tylko 16 proc. obrotu przypada na sektor nieruchomości mieszkaniowych.

W 2013 udział tej linii transakcyjnej w przychodach całej firmy kształtuje się na poziomie 186 milionów Euro, co oznacza 8 proc. wzrost w porównaniu do roku 2012. Obrót wzrósł w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz w Europie Południowej (Włochy i Hiszpania). We Francji spadek prowizji wyniósł 5 proc. podczas gdy ceny spadły średnio o 10 proc., a wolumen transakcji na rynku obniżył się o ok. 25 proc., co oznacza, że firma BNP Paribas Real Estate zwiększyła udział w rynku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA