PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bookcrossing wkracza do biurowców

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 cze 2016 09:47

Bookcrossing wkracza do biurowców fot. Marynarska Business Point

W należącym do firmy Heitman kompleksie biurowym Marynarska Business Park ruszył Wymiennik Książkowy. Jest to inicjatywa, która ma na celu promocję czytelnictwa i idei wymiany bezgotówkowej wśród pracowników biznesowej części Służewca. Tym samym zjawisko bookcrossingu po raz pierwszy wkroczyło w warszawską przestrzeń biurową.

REKLAMA

Właściciel Marynarska Business Park – firma Heitman – wyszedł z inicjatywą stworzenia przestrzeni do czytania i dzielenia się używanymi książkami w jednym z budynków kompleksu. Według założeń pomysłodawców Wymiennik Książkowy ma stać się przestrzenią twórczą – nie tylko wymiany książek, lecz także myśli – miejscem kreatywnej burzy mózgów i odpoczynku.

Księgozbiór tworzony jest na bieżąco, wraz z kolejnymi tytułami dodawanymi przez pracowników kompleksu Marynarska Business Park oraz opiekunów Wymiennika Książkowego. Zasada działania jest prosta – aby wypożyczyć książkę, wystarczy wpisać się do księgi i ekslibrisu, a wybraną pozycję można zabrać ze sobą do domu. Książki można też zatrzymać na stałe pod warunkiem przyniesienia innych – w proporcji jeden do jednego. Stworzona przestrzeń Wymiennika zachęca również do czytania na miejscu, oferując wygodne siedziska i kameralne pomieszczenie doświetlone naturalnym światłem. Wraz z rozwojem inicjatywy organizatorzy zaznaczają, że są otwarci na wykorzystywanie przestrzeni do innych działań – wspólnej nauki, odpoczynku czy spotkań kreatywnych lub organizowania małych wydarzeń.

- Zależy nam, aby zarządzane przez nas budynki były miejscami, w których praca przenika się z odpoczynkiem i sprzyja twórczej wymianie myśli. A kontakt z literaturą to pomysł, który pojawił się jako pierwszy. Wymiennik Książkowy oprócz wymiaru kulturalnego ma szansę stać się miejscem nieskrępowanej dyskusji w nieformalnej atmosferze. Już teraz wiemy, że pomysł spodobał się naszym najemcom, a my mamy nadzieję, że z czasem będzie się rozwijać. Jesteśmy przekonani o słuszności tej idei, dlatego do wdrażania jej zachęcamy innych zarządców i właścicieli obiektów - tłumaczy Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management.

Idea bezpłatnej wymiany książek narodziła się w 2001 roku w USA, gdzie znana jest jako „bookcrossing”. Autorem pomysłu jest programista – Ron Hornbaker. Założony przez niego portal internetowy BookCrossing.com do tej pory ma zarejestrowanych już ponad 11 milionów woluminów ze 132 krajów na świecie. W Polsce pomysł przyjął się bardzo dobrze – nasz lokalny serwis ma według oficjalnych danych ponad ćwierć miliona woluminów – to trzykrotnie więcej niż średnia dla pozostałych krajów.

Wymiennik Książkowy wpisuje się w „kurs na innowacje”, który obrał Heitman. W ramach tych działań firma inwestuje w rozwiązania, które mają na celu zapewnienie pełnego komfortu użytkowania jej budynków. Marynarska Business Park stworzyła na nowo spójną identyfikację wizualną, odnowiła certyfikat BREEAM, dba o obecność usług dedykowanych najemcom i popiera alternatywne środki transportu. Pobudzanie kreatywności przez tworzenie przestrzeni sprzyjających wymianie myśli i rozwojowi osobistemu wpisuje się we współczesne podejście do pracownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA