PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BOŚ wyłącznym najemcą warszawskiego biurowca Feniks

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 gru 2012 14:08

BOŚ wyłącznym najemcą warszawskiego biurowca Feniks

Grupa Banku Ochrony Środowiska podpisała długoterminową umowę najmu na 100 proc. powierzchni biurowca Feniks na warszawskiej Woli. Budynek to wspólne dzieło firmy deweloperskiej Europlan i funduszu wchodzącego w skład Griffin Group, który finansował projekt w formule mezzanine.

REKLAMA

Feniks, budynek biurowo-usługowy klasy A o łącznej powierzchni ok. 10 000 m kw., powstał u zbiegu ulic Żelaznej i Siennej na tzw. bliskiej Woli. Zajął miejsce po dawnym Domu Handlowym „Feniks". Realizacja skomplikowanego projektu rozpoczęła się w 2008 r., w grudniu 2012 r. budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Inwestorem jest firma Europlan, która specjalizuje się w akwizycjach i restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz w realizacji projektów nieruchomościowych w Europie Środkowowschodniej.

- Warszawa wciąż potrzebuje wysokiej klasy powierzchni biurowych dostępnych w Śródmieściu i jego okolicach. Cieszymy się, że udało nam się doprowadzić budowę Feniksa do finału i dać stolicy atrakcyjny i nowoczesny budynek - powiedziała Monika Rogucka, dyrektor ds. wynajmu w firmie Europlan.

Feniks był także pierwszym w Polsce projektem korzystającym z finansowania w formule mezzanine, zaoferowanego polskiemu rynkowi nieruchomości przez fundusz wchodzący w skład Griffin Group. Są to dodatkowe środki, pozyskiwane przez inwestora obok kredytu bankowego i poprawiające rentowność przedsięwzięcia. Kredytodawca w zamian za przekazane kwoty otrzymuje odsetki płatne na koniec okresu kredytowania oraz udział w zyskach z projektu. Jego ryzyko jest jednak większe niż banków, bowiem one zajmują pierwsze miejsce na hipotece nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu.

- Sukces Feniksa, czyli podpisanie umowy z tak prestiżowym najemcą od razu na 12 lat, to na polskim rynku osiągnięcie niezwykłe, zarezerwowane wyłącznie dla najlepszych inwestycji. Czujemy się jego współautorami. Griffin Group wniosło do projektu nie tylko finansowanie, ale również wartość dodaną w postaci własnego doświadczenia na rynku real estate - powiedział Przemysław Krych, CEO Griffin Group.

W Feniksie podmioty wchodzące w skład Grupy Banku Ochrony Środowiska będą korzystać, jako wyłączny najemca, z siedmiu kondygnacji biurowych oraz z podziemnego garażu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA