PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BPH TFI przedłuży działalność na rynku nieruchomości?

  • Autor: Dziennik Gazeta Prawna
  • 10 sty 2013 10:31

BPH TFI przedłuży działalność na rynku nieruchomości?

Fundusz BPH FIZ Sektora Nieruchomości należący do BPH TFI rozważa możliwość przełożenia terminu rozpoczęcia likwidacji - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Jedną z przyczyn takiej decyzji może być spadek wartości rynkowej nieruchomości znajdujących się w portfolio lub brak zainwestowania ze strony potencjalnych kupujących.

REKLAMA

Fundusz inwestował głównie w biura, centra handlowe i magazyny. Jak informują jego przedstawiciele, nie ma jeszcze decyzji co do nowego terminu likwidacji.

Na podobny krok zdecydowali się zarządcy Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości Fiz. Pierwotnie miał on zostać zlikwidowany do końca 2012 roku. Prawdopodobnie będzie działał przez kolejne 1,5 roku.

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, powodem przedłużania terminów likwidacji funduszy są przede wszystkim trudności ze sprzedażą nieruchomości znajdujących się w ich portfolio. Wynika to głównie z problemów w uzyskaniu kredytowania przez potencjalnych nabywców. Z drugiej strony kupujący często wykorzystują zbliżający się termin likwidacji funduszu i naciskają na obniżkę ceny sprzedaży nieruchomości.

Według specjalistów sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie w 2013 roku. Dopiero w perspektywie 2 lat można spodziewać się polepszenia warunków kredytowania transakcji na rynku nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Inwestor 2013-01-10 11:28:55
    To są efekty braku kadry w funduszach i wynikającego z niekompetencji doboru portfela, a nie wina rynku. Inni jakoś sprzedają, kupują i zarabiają..Jakie studia kończyli ci zarządzający, gdzie wcześniej pracowali, który to jest ICH fundusz w karierze? Odpowiedź niestety jest zawsze podobna..a za wszystko płacą inwestorzy i w rezultacie mamy zepsuty rynek bo nikt z polskich instytucji finansowych (TFI,OFE itd.) teraz kiedy należy wchodzić i kupować nie chce polskim funduszom dać pieniędzy patrząc na ich wyniki.Wchodzą inni ale oni mają swoich inwestorów z całego praktycznie świata (Kulczyk, Griffin, Hines ) i wybierają rodzynki. A polscy emeryci, zwykli zjadacze chleba mający jednostki w TFI, będą mieli udziały w nieruchomościach jak sami sobie coś kupią..

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA