PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BPH TFI uruchomi fundusz dedykowany rynkowi nieruchomości komercyjnych

  • Autor: PAP
  • 24 sty 2012 08:07

BPH TFI uruchomi fundusz dedykowany rynkowi nieruchomości komercyjnych

BPH TFI chce w 2012 roku uruchomić trzy nowe fundusze zamknięte, w tym fundusz dedykowany rynkom nieruchomości komercyjnych, z ochroną kapitałów oraz fundusz skoncentrowany na rynku surowców i żywności. Do każdego z nich chce pozyskać po około 50 mln zł środków - poinformował PAP wiceprezes BPH TFI Marcin Bednarek.

REKLAMA

"Chcemy się skupić na funduszach zamkniętych, skierowanych do klientów detalicznych. Pierwszy z tych funduszy byłby związany z rynkiem nieruchomości komercyjnych. Obecnie zarządzamy dwoma takimi funduszami, z łącznymi aktywami na poziomie 500 mln zł. Mamy kilka nieruchomości w Warszawie i w Polsce" - powiedział PAP Marcin Bednarek.

BPH TFI jest już przygotowany do uruchomienia nowych funduszy, ale czeka na zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na emisję certyfikatów.

"Jeśli pozyskamy do każdego z tych funduszy po około 50 mln zł będziemy zadowoleni, to byłoby optymalne rozwiązanie" - powiedział Bednarek.

Bednarek poinformował, że BPH TFI ma obecnie 3,3 mld zł aktywów w ramach funduszy inwestycyjnych oraz około 1 mld zł w ramach zarządzania portfelem papierów wartościowych na zlecenie klientów.

W 2011 roku klienci wycofali z funduszy BPH TFI około 0,5 mld zł, głównie z funduszy obligacyjnych.

"Mieliśmy wcześniej bardzo silną pozycję w funduszach obligacyjnych, ale zawirowania związane z sytuacją w strefie euro wystraszyły klientów, którzy wycofywali środków. W części funduszy akcyjnych niewiele się działo przez cały rok, chociaż były duże wahania" - powiedział Bednarek.

Zdaniem wiceprezesa BPH TFI, na powrót inwestorów do funduszy inwestycyjnych prawdopodobnie trzeba będzie trochę poczekać.

"Wszystko to jest pochodna tego, jak będą zachowywać się rynki. Aby mówić o trwałym trendzie powrotu klientów do funduszy inwestycyjnych, stabilizacja na rynkach musi potrwać dłużej niż kwartał czy pół roku. Musi nastąpić faktyczne uspokojenie, odreagowanie, klienci muszą uwierzyć, że jest to znowu atrakcyjna forma inwestowania" - powiedział Bednarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA