PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża BPO zainteresowana Polską w perspektywie długoterminowej

 • Autor: Propertynews.pl
 • 30 gru 2013 09:43

Branża BPO zainteresowana Polską w perspektywie długoterminowej

- Jesteśmy przekonani, że zainteresowanie branży outsourcingowej całą Polską, w tym rynkami regionalnymi, takimi jak Katowice, to trwały trend - komentuje w rozmowie z Propertynews.pl Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland. Firma w 2012 roku podpisała z najemcami z tego sektora blisko 70 proc. wszystkich umów najmu w swoich obiektach. - Widzimy rosnący udział tego typu firm nie tylko w Katowicach, ale w całej Polsce - dodaje Rudzki.

REKLAMA

Jak oceniają Państwo zainteresowanie najemców inwestycją Silesia Business Park? Jakiego typu najemcy wykazują największe zainteresowanie?

Obserwujemy w Katowicach duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe w dogodnych lokalizacjach, a nasz projekt Silesia Business Park cieszy się sporym zainteresowaniem potencjalnych najemców. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z kilkoma klientami.

Jednym z sektorów, który dynamicznie rozwija się w Polsce, w tym również w Katowicach, jest branża nowoczesnych usług dla biznesu. Firmy z tego sektora potrzebują pracowników młodych, dobrze wykształconych i mówiących wieloma językami obcymi. Takich ludzi mogą znaleźć w stolicy Górnego Śląska. Widzimy rosnący udział tego typu firm nie tylko w Katowicach, ale w całej Polsce. Umowy z najemcami z branży usług dla biznesu stanowiły 70 proc. wszystkich umów najmu podpisanych przez nas w Polsce w 2012 roku. Staramy się coraz lepiej spełniać oczekiwania tego sektora, dlatego na bazie ankiet wśród tych firm stworzyliśmy publikację „BPO/SSC Biura na miarę usług". Wciąż aktywnie słuchamy potrzeb tych klientów i dostarczamy im odpowiednie dla nich powierzchnie biurowe, takie jak te w Silesia Business Park.

Jakie są Państwa zdaniem największe plusy i minusy lokowania swoich firm na terenie Katowic?

Katowice i aglomeracja śląska to jeden z największych rynków pracy w Polsce, który dynamicznie się rozwija i przyciąga zdolnych, ambitnych pracowników. Działa tu wiele prestiżowych uczelni wyższych, które co roku opuszczają tysiące młodych, dobrze wykształconych absolwentów, którzy stanowią doskonałą kadrę dla działających tu firm. Niezwykle ważnym atutem miasta jest doskonała infrastruktura drogowa, obejmująca nowo wybudowane autostrady oraz dogodne połączenia kolejowe i lotnicze z Polską i ze światem. Warto podkreślić, że władze miasta tworzą dobry klimat do współpracy z inwestorami i do prowadzenia biznesu. Są świadome, że dobre projekty stanowią impuls do dalszego rozwoju całego regionu.

Czy nie obawiają się Państwo, że duże zainteresowanie najemców typu BPO powierzchniami biurowymi w Katowicach może być przejściowe, co spowoduje możliwe komplikacje na lokalnym rynku?

Jesteśmy przekonani, że zainteresowanie branży outsourcingowej całą Polską, w tym rynkami regionalnymi, takimi jak Katowice, to trwały trend. Tym, co przyciąga firmy z tego sektora jest przede wszystkim dostępność młodych, ambitnych, dobrze wykształconych ludzi znających języki obce, którzy stanowią ogromną wartość z punktu widzenia pracodawcy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Polska znajduje się w tej samej strefie czasowej co większość Europy. To kolejne argumenty dla firm wybierających lokalizację dla swojej działalności.

Dziękujemy za rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • man 2014-01-07 09:17:08
  Polacy są w tej chwili najlepszymi murzynami Europy, do czasu; więcej absurdów na facebook.com/RestartPolski
 • Piotr 2014-01-01 08:36:24
  Niestety jest to oczywiste że jest to sprawa czasowa jak w wypadku innych państw , takich jak Irlandia czy Wielka gdzie Brytania po zamknieciu kopalń węgla centra BPO rozwijały sie w okolicach MANCHESTERU .
  Lokalizacja centrów zależy od sredniej pensji i jakości świadczonych usług a ta w Polsce pozostawia wiele do życzenia.
  W perspektywie 10 lat centra usług albo przeniosą się na ścianę wschodnią albo na Ukrainę .
  Rozsądną decyzją była by co najmniej większa dywersyfikacja regionalna takich projektów

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA