PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża BPO zostanie w Polsce na dłużej

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 maj 2014 21:44

Branża nowoczesnych usług dla biznesu świetnie czuje się nad Wisłą. Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland zapewnia, że stabilny rozwój firm z tego sektora w największych miastach, coraz większa specjalizacja realizowanych usług oraz przenoszenie prostszych procesów biznesowych do mniejszych ośrodków, to czynniki gwarantujące sukces Polski w kolejnych latach.

REKLAMA

Wzrost rynku powierzchni biurowych w miastach regionalnych Polski w ostatnich latach był powodowany głównie dynamicznym rozwojem najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. - To trend który nas bardzo cieszy. W ostatnim roku 90 proc. wszystkich umów najmu jakie podpisaliśmy w regionach, to umowy zawarte z firmami z tego sektora - mówi prezes zarządu Skanska Property Poland.

Katarzyna Zawodna nie obawia się, że spółki z branży BPO wycofają się z Polski równie szybko jak pojawiły się nad Wisłą. - Widzimy, że firmy te patrzą długoterminowo na Polskę. Następuje specjalizacja ich rozwoju. Nasz kraj jest dla nich bardzo atrakcyjny z powodu dobrze wykształconej siły roboczej, licznych i dużych ośrodków akademickich, świetnej znajomości języków obcych, stabilnej sytuacji gospodarczej, a także z powodu bliskości kulturowej i legislacyjnej. To wszystko czynniki naszego sukcesu - wylicza Katarzyna Zawodna.

Sektor BPO i SSC wynajmuje nad Wisłą już ponad 1,2 mln mkw. powierzchni biurowej. Firmy te bardzo stabilnie rozwijają się nie tylko w takich lokalizacjach jak Kraków czy Wrocław, ale również w Poznaniu, Trójmieście czy Łodzi. Na mapie gorących lokalizacji dla tej branży w Polsce pojawiają się także zupełnie nowe, „wschodzące gwiazdy" jak Opole, Rzeszów i Radom. - To nowe rynki, które zaczynają przejmować najprostsze usługi jak np. fakturowanie. Ośrodki jak Kraków zaczynają specjalizować się w coraz bardziej skomplikowanych procesach - podkreśla prezes Skanska Property Poland.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA