PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Branża BPO zostanie w Polsce na dłużej

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 maj 2014 21:44

Branża nowoczesnych usług dla biznesu świetnie czuje się nad Wisłą. Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland zapewnia, że stabilny rozwój firm z tego sektora w największych miastach, coraz większa specjalizacja realizowanych usług oraz przenoszenie prostszych procesów biznesowych do mniejszych ośrodków, to czynniki gwarantujące sukces Polski w kolejnych latach.

REKLAMA

Wzrost rynku powierzchni biurowych w miastach regionalnych Polski w ostatnich latach był powodowany głównie dynamicznym rozwojem najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. - To trend który nas bardzo cieszy. W ostatnim roku 90 proc. wszystkich umów najmu jakie podpisaliśmy w regionach, to umowy zawarte z firmami z tego sektora - mówi prezes zarządu Skanska Property Poland.

Katarzyna Zawodna nie obawia się, że spółki z branży BPO wycofają się z Polski równie szybko jak pojawiły się nad Wisłą. - Widzimy, że firmy te patrzą długoterminowo na Polskę. Następuje specjalizacja ich rozwoju. Nasz kraj jest dla nich bardzo atrakcyjny z powodu dobrze wykształconej siły roboczej, licznych i dużych ośrodków akademickich, świetnej znajomości języków obcych, stabilnej sytuacji gospodarczej, a także z powodu bliskości kulturowej i legislacyjnej. To wszystko czynniki naszego sukcesu - wylicza Katarzyna Zawodna.

Sektor BPO i SSC wynajmuje nad Wisłą już ponad 1,2 mln mkw. powierzchni biurowej. Firmy te bardzo stabilnie rozwijają się nie tylko w takich lokalizacjach jak Kraków czy Wrocław, ale również w Poznaniu, Trójmieście czy Łodzi. Na mapie gorących lokalizacji dla tej branży w Polsce pojawiają się także zupełnie nowe, „wschodzące gwiazdy" jak Opole, Rzeszów i Radom. - To nowe rynki, które zaczynają przejmować najprostsze usługi jak np. fakturowanie. Ośrodki jak Kraków zaczynają specjalizować się w coraz bardziej skomplikowanych procesach - podkreśla prezes Skanska Property Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA