PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BREEAM Excellent dla Postępu 14

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 cze 2014 16:09

BREEAM Excellent dla Postępu 14

Biurowiec realizowany przez HB Reavis przy ul. Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat BREEAM Excellent. Jest to już trzecia inwestycja dewelopera na warszawskim rynku, która została wyróżniona tym prestiżowym certyfikatem ekologicznym.

REKLAMA

- Budowanie zgodnie z wytycznymi systemu BREEAM jest dla nas standardem. Jestem dumny, że nasza kolejna inwestycja otrzymała tak wysoką ocenę w ramach certyfikacji. Naszym celem jest dostarczanie najemcom rozwiązań najwyższej klasy, które poza najwyższą jakością wykonania i wyjątkowym designem są także niezawodne i wygodne w eksploatacji - mówi Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Poland.

Wśród rozwiązań ekologicznych zastosowanych w kompleksie są m.in. najnowocześniejsze systemy sterowania klimatyzacją. Ilość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie będzie  o 35 proc. większa, niż przewidują normy, co przekłada się na większy komfort pracy i znaczące oszczędności. Ponadto, każde pomieszczenie w kompleksie będzie miało niezależne, strefowe sterowanie temperaturą. Projekt Postępu 14 przewiduje także nowoczesne, szybkobieżne windy, oświetlone systemem LED i odzyskujące energię elektryczną przy hamowaniu. Do dyspozycji najemców będą również stacje do ładowania samochodów elektrycznych, które nadal są rzadkością na polskim rynku.

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem w budynku będzie stacja uzdatniania wody. Pozwala ona wykorzystywać wodę pochodzącą z opadów deszczu, zmagazynowaną w zbiorniku retencyjnym, do procesów technologicznych. Uzdatniona woda wykorzystywana jest na przykład do nawilżaczy powietrza, co redukuje w zasadniczy sposób wydatki na wodę z sieci miejskiej i tym samym przekłada się na niższe koszty dla najemców. Dodatkowo, w projekcie wykorzystany został rozbudowany system irygacyjny do podlewania zieleni dookoła budynku, również wykorzystujący wodę ze zbiornika retencyjnego. Z innych planowanych rozwiązań technologicznych, które służą maksymalizacji efektywności ekologicznej i ekonomicznej budynku należy wymienić zastosowanie systemu chłodzenia swobodnego - free cooling, dającego realne oszczędności w sposobie użytkowania budynku.

Postępu 14 to inwestycja HB Reavis u zbiegu ulic Postępu i Marynarskiej w Warszawie, oferująca ponad 34 000 mkw. powierzchni najmu. Autorem projektu jest biuro Hermanowicz Rewski Architekci. Planowany termin zakończenia budowy to pierwsza połowa 2015 roku.

BREEAM to system oceny jakości budynków pod kątem spełnienia przez nie standardów zrównoważonego rozwoju w obszarze projektowania, budowy i eksploatacji. Wyznacza najlepsze praktyki w branży nieruchomości i jest powszechnie uznawanym systemem certyfikacji na świecie. Każdy budynek oceniany jest w 10 kategoriach: zarządzanie projektem i prowadzenie procesu budowy, komfort użytkowników, zużycie energii, lokalizacja i transport do i z budynku, gospodarka wodno-ściekowa, wykorzystane materiały, gospodarka odpadami, wykorzystanie terenu i wpływ na ekologię, ochrona przed emisją zanieczyszczeń oraz innowacyjność. System został stworzony przez Building Research Establishment (BRE) w Wielkiej Brytanii w 1990 roku.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA