PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brexit szansą dla Warszawy, ale potrzebne są zmiany

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 paź 2017 07:41

Brexit szansą dla Warszawy, ale potrzebne są zmiany Uczestnicy sesji Inwestycje. Rynek nieruchomości po Breksicie

Wyjście Brytyjczyków ze struktur unijnych nie wystarczy, by przyciągnąć inwestorów do Polski. Naszą szansą na zdobycie i utrzymanie wielkiego biznesu mogą być sprzyjające regulacje prawne i podatkowe – to wniosek z debaty „Inwestycje. Rynek nieruchomości po Breksicie” podczas Property Forum.

REKLAMA

Wynik referendum w sprawie Brexitu zaskoczył wszystkich. – Około 85 proc. biznesu nie spodziewała się takiego obrotu sprawy – mówił podczas sesji Charles Taylor, partner zarządzający na Polskę, Cushman & Wakefield. - Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie skala działania Brexitu i jak zachowa się rynek, mimo okresu przejściowego. Tak naprawdę życie po Brexicie rozpocznie się dopiero w 2021 roku i do tego czasu trudno przewidzieć możliwe kierunki rozwoju. Jednak biznes toczy się dalej.

Czy i jak skorzysta Polska?

- Tuż po ogłoszeniu wyników referendum, biznesowe życie w Londynie nieco się zmieniło – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu, HB Reavis Poland. – Jednak mimo początkowych zawirowań, Londyn nadal jest jednym z kluczowych rynków, które wciąż przynoszą korzyści inwestorom. Sektor bankowy i biurowy to zaledwie część biznesu, który działa w stolicy Wielkiej Brytanii. Na finalne decyzje i ostateczne efekty, jakie przyniesie za sobą Brexit, trzeba jeszcze poczekać.

Podobnego zdania jest Łukasz Kwieciński, menadżer ds. zarządzania wartością budynków, Skanska TFI. – Cztery lata to długa perspektywa. Ważne dla nas jest to, jak wynajmujący sobie radzą teraz, a radzą sobie dobrze. Otwieramy nowe biura z tysiącami miejsc pracy, Warszawa jest mocnym punktem na mapie inwestycji. Nie wiadomo co będzie się działo w okresie 2-4 lat, ale deweloperzy muszą być gotowi na wszystko – uważa.

Według Charlesa Taylor’a dla wielu firm, jak np. Deutsche Bank, Brexit może być jedynie pretekstem do relokacji. - Nie chodzi tylko o rynek. Firmy mają okazję sprawdzić swoich pracowników – tłumaczy.

Polska znajduje się na celowniku zagranicznych inwestorów od dużo dłuższego okresu czasu, niż cezura, jaką wyznaczył Brexit.

Zdaniem Doroty Latkowskiej, partnera Reino Partners, ostatnie 2-3 lata to czas ekspansji na polskim rynku usług, zwłaszcza w Krakowie i Wrocławiu. - Firmy radzą sobie coraz lepiej, zmieniają swój profil i przenoszą coraz więcej biznesu do Polski – mówi Dorota Latkowska. - Trudno go jednak powiązać z sytuacją na rynku brytyjskim.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA