PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bronowice Business Center niebawem otworzy swoje podwoje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 maj 2016 12:05

Bronowice Business Center niebawem otworzy swoje podwoje Bronowice Business Center

Powstający na krakowskich Bronowicach budynek biurowy BBC 9, którego oddanie do użytku planowane jest pod koniec wakacji, został zaprojektowany nie tylko z myślą o przyszłych najemcach i ich pracownikach, ale także uwzględniając potrzeby miasta i środowiska.

REKLAMA

Bronowice Business Center (w skrócie BBC) to kompleks trzech budynków biurowo-usługowych położonych przy ulicy Jasnogórskiej w Krakowie. Inwestycja realizowana jest przez miejscową spółkę MIX Biura, założoną w 1997 roku. Budynek BBC 9, oferujący przyszłym najemcom ponad 12 tys. mkw. powierzchni, to drugi etap rozpoczętego w 2009 roku projektu. Powstający obiekt został zakwalifikowany do najwyższej klasy A, ze względu na zastosowane nowoczesne rozwiązania architektoniczne, techniczne oraz atrakcyjną lokalizację. Powierzchnia biurowa może być dowolnie aranżowana i oferuje liczne udogodnienia dla przyszłych najemców.

- Rozpoczynając prace nad nowym kompleksem biurowym, wyszliśmy z założenia, że każdy obiekt musi być integralną częścią Krakowa - wyjaśnia Adam Pietrzyk, prezes zarządu MIX Biura. - Biurowiec to nie tylko budynek, ale także przestrzeń do pracy i życia zatrudnionych w nim ludzi. Łącznie we wszystkich trzech budynkach zatrudnienie może znaleźć około 2600 osób. Konieczne było więc zaplanowanie komfortowej przestrzeni do ich codziennego funkcjonowania, przewidzenie kwestii dojazdów, poruszania się po mieście w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Uwzględniliśmy także wpływ inwestycji na otoczenie w trakcie budowy i podczas jej przyszłej eksploatacji. W realizacji naszych założeń pomocne okazały się wytyczne brytyjskiego systemu certyfikacyjnego BREEAM - dodaje Pietrzyk.

Kraków jak Londyn

Innowacyjne projekty ekologiczne, zgodne z międzynarodowym certyfikatem BREEAM, coraz częściej stosowane są w największych budynkach na świecie, w tym Terminalu 2 na londyńskim lotnisku Heathrow, czy obiektach wykorzystywanych podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Na polskim rynku oceną nowych i istniejących budynków przy pomocy tego systemu zajmuje się m.in. firma SWECO Consulting - licencjonowany asesor pośredniczący w kontakcie z jednostką certyfikacyjną BRE Global. - Budynek BBC 9 otrzymał ocenę Very Good - zaznacza Marcin Gawroński, kierownik zespołu LEED/BREEAM, SWECO- Wśród wielu rozwiązań przyjaznych środowisku znajduje się m.in. carpooling, który jest jednym z elementów wyróżniających tę inwestycję. W naszym kraju jest to jeszcze mało popularne rozwiązanie i niewielu inwestorów decyduje się na wdrożenie takiego systemu, dlatego też mocno trzymam kciuki za powodzenie tego projektu - podkreśla Gawroński.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA