PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budimex: na wypłatę dywidendy może trafić cały zysk

  • Autor: PAP
  • 19 lut 2016 15:41

Budimex: na wypłatę dywidendy może trafić cały zysk fot. Fotolia

Budimex jest zadowolony z 2015 r., który wypadł lepiej niż 2014 r. Spółka nadal chce wypłacać dywidendę i nie wyklucza, że na wypłatę ponownie trafi cały zysk - poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

REKLAMA

Pytany o IV kw. 2015 r. zwrócił uwagę, że zazwyczaj wyniki grupy okazują się lepsze od konsensusu rynkowego.- Jesteśmy zadowoleni z 2015 r., był lepszy niż 2014 r. W minionym roku udało nam się trochę zwiększyć sprzedaż"- powiedział Blocher.

Obecny konsensus wyników na IV kw. 2015 r. zakłada, że Budimex wypracował w tym czasie 66,4 mln zł zysku netto, 81 mln zł zysku operacyjnego i 1,3 mld zł przychodów.

- Nasze wyniki zazwyczaj okazują się lepsze niż zakłada konsensus - powiedział prezes, proszony o ustosunkowanie się do konsensusu.

Budimex na wypłatę dywidendy za 2014 r. przeznaczył prawie cały zysk, co dało wypłatę w wysokości 6,11 zł na akcję. Spółka nadal chce dzielić się zyskiem.

- Chcemy dzielić się zyskiem. W obecnych czasach dywidenda to szansa dla akcjonariuszy na dobrą stopę zwrotu. Nie mogę wykluczyć, że na wypłatę dywidendy ponownie trafi cały zysk spółki matki. Nawet jeśli tak zdecydują akcjonariusze, nie będziemy mieli problemu ze sfinansowaniem planów inwestycyjnych - powiedział Blocher.

Prezes poinformował, że Budimex zwiększył zatrudnienie w 2015 r. o ponad 600 osób, choć plan zakładał 800 osób. -  W tym roku zakładamy zatrudnienie kolejnych 500-700 osób - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA