PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budizol szykuje biurową rewitalizację w centrum Warszawy - wizualizacje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 mar 2014 09:37

Budizol szykuje biurową rewitalizację w centrum Warszawy - wizualizacje

Zabytkowa kamienica przy ul. Smolnej 40 w Warszawie już niedługo zamieni się w biurowiec klasy A. Inwestycja, warta prawie 64 mln złotych będzie dofinansowania ze środków w ramach funduszu JESSICA.

REKLAMA

Przedmiotem inwestycji jest rewitalizacja zabytkowej kamienicy rodziny Branickich na cele wysokiej klasy powierzchni biurowej.

Budynek ten położony jest w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, wpisany do rejestru zabytków. Kamienica powstała w latach 1901-1903 r. na zlecenie hrabiego Ksawerego Branickiego. Jest jedną z pięciu kamienic autorstwa Bronisław Brochowicz-Rogoyskiego powstałych na zlecenie rodziny Branickich przy ulicy Smolnej. W trakcie II wojny światowej, w 1944 r., kamienica została zbombardowana i uległa częściowemu spaleniu. Została odbudowana dopiero po wojnie, w latach 70-tych i od tamtych czasów nie była odnawiana.

Budynek zlokalizowany jest w centrum Warszawy, w sąsiedztwie ronda Charles'a de Gaulle'a a także jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Warszawie - ul. Nowy Świat, będącej częścią Traktu Królewskiego.

W ramach prac, planowanych do przeprowadzenia znajdują się m.in.: renowacja zabytkowej elewacji budynku, renowacja wnętrza istniejącego obiektu w celu utworzenia wysokiej klasy (A+) powierzchni biurowych; budowa i wykończenie wschodniej oficyny oraz połączenie jej z już istniejącą częścią budynku,utworzenie parkingu podziemnego oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół obiektu, w tym nieużytkowanego obecnie dziedzińca.

Projekt rewitalizacji kamienicy oraz jej przebudowy przygotowuje Bogdan Kulczyński i jego pracownia Kulczyński Architekt Sp. z o.o.

Inwestycja jest w tym momencie na etapie uzyskiwania wszelkich niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Powierzchnia całkowita budynku to ok. 8 900 mkw., natomiast powierzchnia najmu to 4 200 mkw.

Inwestor, firma Budizol, na realizację projektu wyda około 64 mln złotych. Dofinansowanie z funduszy JESSICA wyniesie 17 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA