PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowlana część Skanska w Polsce najbardziej efektywną z grupy na świecie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2016 15:45

Budowlana część firmy okazała się w 2015 roku najbardziej efektywna wśród wszystkich tego typu jednostek Skanska na świecie. Firma podsumowuje rok.

REKLAMA

Spółka mieszkaniowa sprzedała 25 proc. więcej lokali niż w roku poprzednim, a część biurowa firmy rozpoczęła realizację blisko 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Listę sukcesów zamykają udane transakcje - co czwarty budynek biurowy kupiony w 2015 roku przez inwestorów w Polsce został wybudowany przez Skanska.

Skanska ogłosiła właśnie wyniki za 2015 rok. Grupa osiągnęła w Polsce przychody w wysokości 5,5 mld zł i blisko 470 mln zł zysku operacyjnego (w stosunku do odpowiednio 5,1 mld zł i 397 mln zł w roku poprzedzającym).

- Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie jednostki biznesowe Skanska w Polsce, osiągnęliśmy rekordowe, patrząc z perspektywy wszystkich poprzednich lat, wyniki mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska . 

2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana Grupy - Skanska S.A.  wypracowała najwyższą marżę operacyjną spośród jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem.

- Mamy świetnych specjalistów, wdrażamy innowacje i optymalizujemy biznes. Jesteśmy zakorzenieni lokalnie, ale rozwijamy także kompetencje w zakresie dużych projektów inżynieryjnych i kubaturowych- mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska.

Firma postrzega jako źródło sukcesu m.in. swoją mocną obecność w regionach. W zeszłym roku otworzyła oddział w Białymstoku i poszerzyła działalność oddziału w Olsztynie, zwiększając liczbę jednostek regionalnych. Skanska S.A. to dziś ponad 20 oddziałów i 60 filii w całym kraju. Spółka zatrudnia lokalnych specjalistów. W 2015 r. zrekrutowała łącznie około 1100 osób, najwięcej na rynku kieleckim (110) i warszawskim (170), ale także w Łodzi, Wrocławiu czy Lublinie.

Działania struktur lokalnych przekładają się na imponującą skalę operacji w całym kraju. Przykładowo, w ramach 20 wytwórni mas bitumicznych Skanska w całej Polsce w 2015 r. wyprodukowała prawie 1,9 mln ton mieszanki mineralno-asfaltowej – to ilość wystarczająca, by połączyć Gdańsk z Zakopanem. W 2015 r. Skanska S.A. zakończyła ponad 1100 kontraktów i podpisała 1000 nowych umów.

- W rok 2016 wchodzimy z mocnym fundamentem, z dobrze funkcjonującym biznesem na rynkach lokalnych i z jasną perspektywą wzmocnienia naszego działania w obszarze dużych projektów - podkreśla Krzysztof Andrulewicz. Aktualny portfel zamówień spółki w Polsce wynosi 2,4 mld zł.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA