PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budynki Ruchu w Katowicach przeszły modernizację

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 paź 2014 11:26

Budynki Ruchu w Katowicach przeszły modernizację

Budynki, należące do spółki Ruch przy ulicy Dąbrówki 16 i 13 w centrum Katowic przeszły gruntowny remont. Teraz zapełniają się najemcami.

REKLAMA

Pierwszy budynek jest wynajęty w 100 proc.,mieści się w nim 20 firm, wynajmujących pomieszczenia o pow. od 25 do 500 mkw. Drugi jest wynajety w połowie, pomimo trwającego jeszcze remontu. - Na duże zainteresowanie wpływa nie tylko zmodernizowana i nowoczesna przestrzeń biurowa, ale także bardzo dobra lokalizacja. - Firmy chcą tworzyć swoje siedziby w centrum Katowic, tylko potrzebują odpowiednich lokali - podkreśla Mirosław Jarczyk z GTB Metropolis, spółki która wyremontowała oba budynki.

Obydwa budynki zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych. Od samego początku należały do spółdzielni RSW Prasa-Książka-Ruch przekształconej na początku lat 90-tych w ,RUCH SA.

- Najemców przyciągnęła przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i świeżo wyremontowane powierzchnie o wysokim standardzie - zauważa Mirosław Jarczyk. - Budynki leżą w ścisłym centrum Katowic. W kilka minut dojdziemy do dworca PKS i PKP. Bliskie sąsiedztwo DTŚ gwarantuje połączenie z innymi miastami aglomeracji i bardzo dogodny dojazd dla pracowników i klientów. Pamiętajmy, że nie każdy świeżo wyremontowany budynek, nawet o najwyższym standardzie, znajdzie od razu chętnych do wynajmu. Lokalizacja odgrywa kluczowe znaczenie. Druga sprawa to możliwości adaptacji do potrzeb klienta- praktycznie każde biuro jest inne, układ pomieszczeń jest dostosowany do potrzeb klienta.

Remont drugiego budynku Dąbrówki rozpoczął się w październiku 2013, a w marcu tego roku rozpoczęto remont części magazynowej budynku, gdzie w połowie września został otwarty sklep sieci Biedronka. Już teraz 50 proc. powierzchni biurowej budynku (3 z 6 kondygnacji) jest wynajęte. Budynek oferuje też powierzchnie handlowo- usługowe nad sklepem Biedronka.

- W przypadku obu budynków remont odejmował wykonanie nowych stref wejść, holi i korytarzy, wymianę stolarki, docieplenie i nową elewację. W budynku Dąbrówki 16 wybudowano od podstaw nowy szyb windy, a w D13 wyremontowano istniejący. W budynkach zamontowano nowoczesne windy. Wszystkie sieci (ogrzewanie, instalacja elektryczna, woda i kanalizacja zostały wykonane od nowa. Wykonano nowy system wentylacji mechanicznej i klimatyzacji - opisuje zakres prac dyrektor sprzedaży GTB Metropolis.

Pierwsi najemcy już rozpoczęli swoją działalność w budynku Dąbrówka 13.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA