PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budynki Ruchu w Katowicach przeszły modernizację

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 paź 2014 11:26

Budynki Ruchu w Katowicach przeszły modernizację

Budynki, należące do spółki Ruch przy ulicy Dąbrówki 16 i 13 w centrum Katowic przeszły gruntowny remont. Teraz zapełniają się najemcami.

REKLAMA

Pierwszy budynek jest wynajęty w 100 proc.,mieści się w nim 20 firm, wynajmujących pomieszczenia o pow. od 25 do 500 mkw. Drugi jest wynajety w połowie, pomimo trwającego jeszcze remontu. - Na duże zainteresowanie wpływa nie tylko zmodernizowana i nowoczesna przestrzeń biurowa, ale także bardzo dobra lokalizacja. - Firmy chcą tworzyć swoje siedziby w centrum Katowic, tylko potrzebują odpowiednich lokali - podkreśla Mirosław Jarczyk z GTB Metropolis, spółki która wyremontowała oba budynki.

Obydwa budynki zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych. Od samego początku należały do spółdzielni RSW Prasa-Książka-Ruch przekształconej na początku lat 90-tych w ,RUCH SA.

- Najemców przyciągnęła przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i świeżo wyremontowane powierzchnie o wysokim standardzie - zauważa Mirosław Jarczyk. - Budynki leżą w ścisłym centrum Katowic. W kilka minut dojdziemy do dworca PKS i PKP. Bliskie sąsiedztwo DTŚ gwarantuje połączenie z innymi miastami aglomeracji i bardzo dogodny dojazd dla pracowników i klientów. Pamiętajmy, że nie każdy świeżo wyremontowany budynek, nawet o najwyższym standardzie, znajdzie od razu chętnych do wynajmu. Lokalizacja odgrywa kluczowe znaczenie. Druga sprawa to możliwości adaptacji do potrzeb klienta- praktycznie każde biuro jest inne, układ pomieszczeń jest dostosowany do potrzeb klienta.

Remont drugiego budynku Dąbrówki rozpoczął się w październiku 2013, a w marcu tego roku rozpoczęto remont części magazynowej budynku, gdzie w połowie września został otwarty sklep sieci Biedronka. Już teraz 50 proc. powierzchni biurowej budynku (3 z 6 kondygnacji) jest wynajęte. Budynek oferuje też powierzchnie handlowo- usługowe nad sklepem Biedronka.

- W przypadku obu budynków remont odejmował wykonanie nowych stref wejść, holi i korytarzy, wymianę stolarki, docieplenie i nową elewację. W budynku Dąbrówki 16 wybudowano od podstaw nowy szyb windy, a w D13 wyremontowano istniejący. W budynkach zamontowano nowoczesne windy. Wszystkie sieci (ogrzewanie, instalacja elektryczna, woda i kanalizacja zostały wykonane od nowa. Wykonano nowy system wentylacji mechanicznej i klimatyzacji - opisuje zakres prac dyrektor sprzedaży GTB Metropolis.

Pierwsi najemcy już rozpoczęli swoją działalność w budynku Dąbrówka 13.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA