PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Butikowym biurowcom rośnie konkurencja. Prestiżowe adresy w Warszawie

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 sie 2016 13:20

Butikowym biurowcom rośnie konkurencja. Prestiżowe adresy w Warszawie Artur Sutor, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy Knight Frank

Rynek pracy uległ dużym zmianom. Pracodawca musi zaoferować pracownikom więcej korzyści niż kilka lat temu i – oczywiście więcej – niż konkurencja. W związku z tym wygląd i lokalizacja biura stają się coraz ważniejsze, czasami wręcz decydujące dla pracowników - mówi Artur Sutor, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy w firmie Knight Frank.

REKLAMA

Prestiż w nowym znaczeniu

Dzisiaj określenie prestiżowy biurowiec nabiera nowego znaczenia. To już nie tylko klasyczne obiekty butikowe, ale także wielkoformatowe obiekty.

 - Doskonałym przykładem prestiżowych biur w Warszawie są takie budynki jak: Q22, Warsaw Spire oraz Gdański Business Center, które łączą atrakcyjną, bardzo dobrze skomunikowaną lokalizację z ciekawą architekturą i udogodnieniami dla pracowników w najbliższym otoczeniu. To miejsca, w których pracownik ma więcej możliwości nieszablonowego spędzania czasu - wylicza Artur Sutor, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy w firmie Knight Frank.

Jak dodaje, może skorzystać z nieformalnej strefy pracy, odprężyć się w chillout-roomie, zdrzemnąć w strefie relaksu czy pograć w piłkarzyki. - Knight Frank sfinalizował transakcje we wszystkich wymienionych trzech prestiżowych obiektach. Ich statystyki mówią same za siebie. Q22 i Warsaw Spire były wynajęte już w 80 proc. przed odbiorem technicznym - podkreśla Artur Sutor.

Mniej pustostanów

Współczynnik pustostanów wśród biur prestiżowych jest około połowę niższy niż od ogólnego poziomu pustostanów biurowych w stolicy, będących na poziomie około 15 proc. Nowoczesne prestiżowe biura cieszą się popularnością z dwóch względów. Przede wszystkim jest to bardzo dobra lokalizacja, która jest dodatkową, pozapłacową atrakcją oferowaną przez pracodawcę, który w ten sposób chce zapewnić pracownikom inspirującą i nieszablonową przestrzeń. To z kolei przekłada się na ich zadowolenie i przywiązanie do firmy.

Część firm przenosi się z lokalizacji niecentralnych do centrum i na Bliską Wolę. Także Powiśle zyskuje na znaczeniu po wybudowaniu drugiej linii metra. Prestiżowe lokalizacje są droższe, ale mają jednocześnie więcej do zaoferowania.

Luksusowe aranżacje

- Drugim istotnym ich wyróżnikiem są wyjątkowe aranżacje, zwracające uwagę rodzajem i jakością elementów wystroju - mówi Artur Sutor. - Deloitte w swoim biurze w Q22 zamiast automatów do kawy ma własną kawiarnię dla pracowników. To wszystko powoduje, że prestiżowe biura w Warszawie wynajmują się na pniu, a pre-letting kończy się bardzo szybko.

Pomimo tego że czynsze przekraczają 20 EUR/mkw. to bez problemu znajdą się najemcy, którzy chcą być w niestandardowym miejscu. Dobrze odzwierciedla to Hala Koszyki, która po otwarciu zaoferuje łącznie 21 tys. mkw. powierzchni. Tam będzie naprawdę luksusowo – w budynku oprócz biur otworzą się butiki i restauracje.

 

Równie atrakcyjne powierzchnie oferuje Centrum Praskie Koneser, gdzie pracownicy biur będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i kulturalnej.

- Rynek biurowy w Warszawie stoi na bardzo wysokim poziomie, a biura oddziałów międzynarodowych firm często wielokrotnie przewyższają warunkami ich zagraniczne centrale - tłumaczy ekspert.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • starszy 2016-09-18 16:59:56
    Sam chciałbym Pracować w biurowcu gdzie właściwie wszystko jest "pod ręką" . Sklep, kawiarnie, parkingi czy komunikacja. Koneser na Pradze właśnie taki jest a podejrzewam żę okolica nie jest jeszcze tak zatłoczona i spokojnie można umówić się z klientem na kawę i nie będzie trzeba czekać na nią 30 minut z powodu tłoku. To wszystko są niby bardzo banalne przykłady ale właśnie od takich niby banalnych rzeczy właśnie zależy komfort naszego życia i pracy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA