PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

C&W: Zarządco, nie lekceważ dobrostanu pracowników

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 lip 2017 15:27

C&W: Zarządco, nie lekceważ dobrostanu pracowników

Jedynie biura zaprojektowane zgodnie z zasadami „wellbeing” mogą zapewnić wyższe dochody deweloperom i właścicielom nieruchomości. Te podmioty, które nie dostosują się do nowych wymagań najemców, mogą spodziewać się mniejszych zwrotów z inwestycji  - wynika z najnowszego raportu „Well Workplace”, przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.

REKLAMA

W raporcie przedstawiono najważniejsze trendy, szanse i wyzwania stojące przed właścicielami i najemcami budynków biurowych w związku z rosnącymi wymaganiami pracowników dotyczącymi zdrowia oraz jakości środowiska pracy.

Nieruchomości, które zapewniają warunki sprzyjające zachowaniu dobrego samopoczucia użytkowników, zapewniają swoim właścicielom przewagę komercyjną i gwarancję wzrostu wartości posiadanych aktywów. Z badania przeprowadzonego przez Urban Land Institute wynika, że zdaniem dwóch trzecich specjalistów z sektora budowlanego stosowanie rozwiązań mających na celu zapewnienie dobrostanu pracowników może bezpośrednio wpłynąć na sukces rynkowy i wartość ekonomiczną nieruchomości. Z kolei, jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Dodge Data & Analytics, ponad jedna czwarta wynajmujących uważa, że takie podejście pozwala na ustalanie wyższych stawek czynszu, a blisko połowa stwierdza, że powierzchnie tego typu szybciej znajdują najemców.

- Wzrost znaczenia dobrostanu to nie tylko chwilowa moda, lecz rosnąca świadomość firm, że pracownicy stanowią największy koszt i mają największy udział w sukcesie firmy. Przesłanie dla sektora nieruchomości komercyjnych, jak i całego sektora budowlanego jest więc jednoznaczne: niezbędna jest zmiana podejścia do projektowania i tworzenia miejsc pracy w taki sposób, aby sprostać wyzwaniom przyszłości - mówi Sophy Moffat, autorka raportu, dział badań i analiz w regionie EMEA, Cushman & Wakefield.

Zdaniem Jamesa Younga, dyrektora biur firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA, prym w zakresie zmiany podejścia do organizacji miejsca pracy wiodą duże firmy z sektora technologicznego. - Skłania je do tego rywalizacja o pozyskanie i zatrzymanie najlepszych pracowników – często o tych samych specjalistów walczą między sobą firmy z różnych branż – oraz korzyści wynikające ze zwiększonej wydajności zatrudnionych osób. Przewidujemy umocnienie się tego trendu na całym rynku ze względu na szereg czynników, do których zaliczamy przede wszystkim wpływ na wynik finansowy.

Jak dodaje Dominika Kowalska, starszy konsultant Workplace Strategy w dziale Globalnej Obsługi Najemców, Cushman & Wakefield, mówi, ze dobrostan (wellbeing) pracowników to czynnik, który coraz częściej brany jest pod uwagę przez pracodawców przy projektowaniu nowego biura. - Poziom dobrostanu to kwestia, która może zaważyć na efektywności pracowników oraz – w dłuższej perspektywie – wyniku finansowym firmy. Jak pokazuje raport ‘’Well Workplace’’, biura, które są „WELL”, mogą stać się prawdziwym magnesem dla nowych talentów i pomóc wzmocnić pozycję pracodawcy na rynku. Stanowią więc ważny element strategii employer brandingu organizacji. Warto to wykorzystać!

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA