PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Call center wciąż trzyma się mocno

  • www.pulshr.pl
  • 29 sie 2014 12:39

– 160 graczy i ponad 22 tys. stanowisk to wielka siła, która na rynku komunikacji marketingowej musi być doceniana – ocenia Jacek Barankiewicz, wiceprezes ds. strategicznych Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

REKLAMA

35 proc. wszystkich firm - a jest ich ok. 160 - ulokowała swoje główne siedziby w Warszawie, a 13 proc. w Krakowie - wynika z najnowszego raportu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

- Z jednej strony prawie połowa lokalizacji zidentyfikowanych w trakcie badania znajduje się w jednej z trzech głównych aglomeracji (Warszawa, Kraków, Poznań). Z drugiej jednak, ich pozostała część rozsiana jest po całym kraju, w sumie w 32 miejscowościach. Mamy więc do czynienia jednocześnie z ogromną koncentracją lokalizacji w głównych ośrodkach oraz znacznym rozproszeniem rynku - komentuje Marcin Sosnowski, dyrektor wykonawczy Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

- Polski rynek usług Contact Center osiągnął wysoki poziom dojrzałości. Świadczy o tym bardzo duża liczba dostawców usług i wysoka konkurencyjność. 160 graczy i ponad 22 tys. stanowisk to wielka siła, która na rynku komunikacji marketingowej musi być doceniana - ocenia Jacek Barankiewicz, wiceprezes ds. strategicznych Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Stanowisk pracy w branży call center jest jednak znacznie więcej. Nie są one tworzone wyłącznie przez firmy z branży, ale także na przykład przez banki. European Confederation of Contact Centre Organisations oszacował, że w Polsce w 2012 r. było ok. 143 tys. pełnych etatów w sektorze call center.

- W całej branży call center w Polsce zatrudniona jest znacznie wyższa liczba pracowników niż np. w górnictwie - mówi Maciej Wielkopolan, prezes Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB.

Które firmy z branży tworzą najwięcej miejsc pracy? Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB wynika, że Call Center Inter Galactica ma ich aż 1,2 tys. Zaraz za nią jest arvato Polska Oddział Bertelsmann Media, które zatrudnia 1,1 tys. osób. 800 pracowników ma Sitel Polska, Grupa Call Center Poland - 720, a Transcom Worldwide Poland - 700.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Ja 2014-08-30 14:52:24
    Czytajcie komunikaty ze zrozumieniem! Mylą Wam sie stanowiska pracy z liczba zatrudnionych osób.
  • Ja 2014-08-30 14:52:23
    Czytajcie komunikaty ze zrozumieniem! Myła. Wam sie stanowiska pracy z liczba zatrudnionych osób.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA