PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capgemini zainwestuje w polskich absolwentów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 13:37

Capgemini zainwestuje w polskich absolwentów Silesia Business Park

Dzięki współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z firmą Capgemini, studenci i absolwenci będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy.

REKLAMA

Umowę w tej sprawie podpisali 3 marca dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego oraz Marek Grodziński, wiceprezydent Capgemini Polska. Wydział ponadto reprezentowali prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Władysław Witalisz i dr Marcin Jaroszek, wydziałowy koordynator ds. współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.

Jak wyjaśnia dr hab. Władysław Witalisz, przedmiotem umowy jest określenie zasad współpracy ukierunkowanej na zdobywanie przez studentów i absolwentów Wydziału Filologicznego UJ umiejętności cennych na rynku pracy.

- Współpraca obejmować będzie między innymi organizowanie i prowadzenie wspólnych szkoleń, warsztatów i seminariów oraz współudział w projektach o charakterze naukowym i innowacyjnym w dziedzinie praktycznego wykorzystania języków obcych w pracy zawodowej. W planach jest również współdziałanie dotyczące zatrudniania studentów i absolwentów uczelni poprzez rozpowszechnianie ofert pracy i praktyk dostępnych w firmie Capgemini - mówi.

W ramach tej współpracy w semestrze letnim 2015/16 zorganizowano dla studentów Wydziału Filologicznego UJ nowy przedmiot opcyjny "Wprowadzenie do świata biznesu". Oferta edukacyjna wzbudziła duże zainteresowanie studentów. O 35 miejsc ubiegało się ponad 100 kandydatów. Program, prowadzony w języku polskim i angielskim, obejmuje takie tematy, jak skuteczna komunikacja biznesowa, wprowadzenie do outsourcingu, zarządzanie czasem i projektami, rozwiązywanie konfliktów, język korporacji czy tajniki rozmowy rekrutacyjnej. Pierwsze zajęcia odbyły się 25 lutego.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z Capgemini już od kilku lat. Podpisany dziś dokument pozwoli jeszcze lepiej przygotować studentów do wyzwań czekających na nich w świecie.

- Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jesteśmy przekonani, że firma o tak dużym zapleczu profesjonalistów, jaką jest Capgemini, wesprze studentów w przyszłych decyzjach dotyczących rozwoju na rynku pracy - komentuje Marek Grodziński.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z wieloma renomowanymi, międzynarodowymi korporacjami aktywnymi na rynku pracy. Przedstawiciele tych firm zasiadają w komisji ds. oceny efektów kształcenia i regularnie organizują spotkania informacyjne oraz szkolenia dla studentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • katka 2016-03-27 14:28:58
    nie tylko oni pomagają absolwentom. jestem na stażu w impelu i wiedziałam,że to będzie dobry wybór, ale nie spodziewałam się że aż tyle się nauczę :) mało teoretycznego gadania a duuuużo praktyki, praca na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. każdemu polecam to miejsce.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA