PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capgemini zainwestuje w polskich absolwentów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 13:37

Capgemini zainwestuje w polskich absolwentów Silesia Business Park

Dzięki współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z firmą Capgemini, studenci i absolwenci będą lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy.

REKLAMA

Umowę w tej sprawie podpisali 3 marca dr hab. Elżbieta Górska, prof. UJ, dziekan Wydziału Filologicznego oraz Marek Grodziński, wiceprezydent Capgemini Polska. Wydział ponadto reprezentowali prodziekan ds. dydaktyki dr hab. Władysław Witalisz i dr Marcin Jaroszek, wydziałowy koordynator ds. współpracy z interesariuszami zewnętrznymi.

Jak wyjaśnia dr hab. Władysław Witalisz, przedmiotem umowy jest określenie zasad współpracy ukierunkowanej na zdobywanie przez studentów i absolwentów Wydziału Filologicznego UJ umiejętności cennych na rynku pracy.

- Współpraca obejmować będzie między innymi organizowanie i prowadzenie wspólnych szkoleń, warsztatów i seminariów oraz współudział w projektach o charakterze naukowym i innowacyjnym w dziedzinie praktycznego wykorzystania języków obcych w pracy zawodowej. W planach jest również współdziałanie dotyczące zatrudniania studentów i absolwentów uczelni poprzez rozpowszechnianie ofert pracy i praktyk dostępnych w firmie Capgemini - mówi.

W ramach tej współpracy w semestrze letnim 2015/16 zorganizowano dla studentów Wydziału Filologicznego UJ nowy przedmiot opcyjny "Wprowadzenie do świata biznesu". Oferta edukacyjna wzbudziła duże zainteresowanie studentów. O 35 miejsc ubiegało się ponad 100 kandydatów. Program, prowadzony w języku polskim i angielskim, obejmuje takie tematy, jak skuteczna komunikacja biznesowa, wprowadzenie do outsourcingu, zarządzanie czasem i projektami, rozwiązywanie konfliktów, język korporacji czy tajniki rozmowy rekrutacyjnej. Pierwsze zajęcia odbyły się 25 lutego.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z Capgemini już od kilku lat. Podpisany dziś dokument pozwoli jeszcze lepiej przygotować studentów do wyzwań czekających na nich w świecie.

- Cieszymy się z możliwości kontynuacji współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jesteśmy przekonani, że firma o tak dużym zapleczu profesjonalistów, jaką jest Capgemini, wesprze studentów w przyszłych decyzjach dotyczących rozwoju na rynku pracy - komentuje Marek Grodziński.

Wydział Filologiczny UJ współpracuje z wieloma renomowanymi, międzynarodowymi korporacjami aktywnymi na rynku pracy. Przedstawiciele tych firm zasiadają w komisji ds. oceny efektów kształcenia i regularnie organizują spotkania informacyjne oraz szkolenia dla studentów.

  • katka 2016-03-27 14:28:58
    nie tylko oni pomagają absolwentom. jestem na stażu w impelu i wiedziałam,że to będzie dobry wybór, ale nie spodziewałam się że aż tyle się nauczę :) mało teoretycznego gadania a duuuużo praktyki, praca na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. każdemu polecam to miejsce.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA