PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capgemini zatrudni blisko 700 nowych pracowników

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2017 10:00

Capgemini zatrudni blisko 700 nowych pracowników fot. Fotolia

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach konsultingowych, technologicznych i outsourcingowych zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie o 700 osób w swoich centrach w Polsce. Firma działa w naszym kraju od 21 lat i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników.

REKLAMA

Capgemini jest jednym z największych inwestorów sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Polski zespół liczy ponad 7 tysięcy specjalistów pracujących w sześciu miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, Capgemini będąc w pierwszej trójce największych pracodawców sektora, prowadzi rekrutacje nowych pracowników we wszystkich z sześciu lokalizacji, ale najwięcej osób znajdzie zatrudnienie w Krakowie, Katowicach i Opolu. "W tym roku mamy ambitne plany zwiększenia zatrudnienia o 700 osób, z czego 2/3 dotyczy Krakowa, a następnie Katowic i Opola" - powiedziała Ewa Gołębiewska, dyrektor HR w Capgemini Polska.

Jak wyjaśniła, rosnące zatrudnienie w polskich centrach jest efektem rozwoju obecnych klientów Capgemini, którzy przekazują firmie kolejne zadania do obsługi, a także pozyskania kilku nowych zleceniodawców. Polskie biura Capgemini - zaznaczyła Gołębiewska - specjalizują się w obsłudze klientów europejskich, a także firm ze Stanów Zjednoczonych.

W tym roku zatrudniani są pracownicy głównie dla dwóch dywizji Capgemini: Centrum Business Services obsługującej procesy biznesowe dla przedsiębiorstw oraz Cloud Infrastructure Services zapewniającej wsparcie techniczne oraz zdalne zarządzanie infrastrukturą informatyczną.

W Business Services oferta jest kierowana do osób z wiedzą w zakresie ekonomii, finansów, księgowości i HR. W Cloud Infrastructure Services oprócz stanowisk dotyczących wsparcia IT, poszukiwani są inżynierzy i administratorzy sieci i infrastruktury oraz specjaliści do analizy baz danych i konsultanci transformacji IT. Firma rozbudowuje też zespoły działające w obszarze automatyzacji i robotyzacji.

Gołębiewska zaznaczyła, że ze względu na specyfikę klientów poszukiwane są przede wszystkim osoby władające językami europejskimi, głównie angielskim, francuskim i niemieckim, ale także niderlandzkim, flamandzkim, hiszpańskim, włoskim, węgierskim, szwedzkim, duńskim i norweskim. W Centrum Business Services obsługuje się klientów w blisko 30 językach.

Według przedstawicieli firmy niektóre z tych języków są na tyle rzadko nauczane na polskich uczelniach, że trudno znaleźć w Polsce osoby dobrze się nimi posługujące. Dlatego rekrutacja odbywa się także wśród obcokrajowców - pracuje ich w polskich biurach Capgemini ok. 500, a także wśród Polaków, którzy byli w tych państwach na studiach, wymianach zagranicznych itp.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA