PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Capgemini zatrudni osoby niewidome i słabowidzące do centrów w Krakowie i Katowicach

  • Autor: PAP
  • 20 lis 2013 13:41

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach informatycznych, outsourcingowych i konsultingowych rozpoczyna rekrutację osób niewidomych i słabowidzących do swoich centrów w Krakowie i Katowicach. Na początek zostanie przyjętych kilku pracowników.

REKLAMA

Jak tłumaczy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Capgemini Polska Karolina Długosz, przyjęte do pracy osoby niewidome i słabowidzące będą odpowiedzialne za wsparcie procesów rekrutacyjnych oraz monitorowanie jakości obsługi klienta.

Nowi pracownicy Capgemini będą uczestniczyć w programie pilotażowym, którego celem jest stworzenie modelu zatrudnienia, szkolenia i zapewnienia rozwoju zawodowego osobom z niepełnosprawnością wzroku. Stworzone zostaną dla nich specjalne stanowiska pracy. Dla osób niewidomych muszą one być wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które "przeczyta" danemu pracownikowi treść widoczną na ekranie komputera. Z kolei dla osób słabowidzących niezbędne są programy powiększające.

Rekrutacja będzie prowadzona we współpracy z krakowską Fundacja Menedżerowie Jutra MOFFIN, pomagającą na rynku pracy osobom z niepełnosprawnością wzroku.

"Osoby te często nie zdają sobie sprawy, że pomimo niepełnosprawności mogą pracować i rozwijać się w przyjaznym środowisku. Co więcej, charakteryzują się często bardzo dobrymi zdolnościami komunikacyjnymi, na przykład są bardziej wrażliwe na kwestie intonacji czy melodii wypowiedzi. A to cechy pożądane na stanowiskach, na które właśnie ogłosiliśmy nabór" - wyjaśniła Długosz.

Według prezesa Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN Ireneusza Białka, rekrutacja Capgemini to jeden z pierwszych tego typu projektów na polskim rynku pracy.

Firma Capgemini w Polsce zatrudnia ponad 5,3 tys. pracowników w Krakowie, Katowicach, we Wrocławiu, w Warszawie i Opolu. Jest drugim największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju. Krajowe oddziały firmy obsługują klientów zagranicznych oraz lokalne podmioty głównie z sektorów telekomunikacyjnego, bankowego, ubezpieczeniowego i energetycznego.

Na świecie Capgemini zatrudnia ponad 125 tys. pracowników w 44 krajach. Grupa osiągnęła w zeszłym roku przychód w wysokości 10,3 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA