PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Car sharing ogarnia warszawskie biurowce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2016 16:01

Car sharing ogarnia warszawskie biurowce WTT

W Warsaw Trade Tower (WTT) od dziewięciu miesięcy funkcjonuje bezpłatny car sharing dla najemców. Mają oni do dyspozycji dwa elektryczne auta i3 marki BMW, zakupione przez właściciela biurowca - Akron Investment Central Eastern Europe II.

REKLAMA

Rozwiązanie to wpływa na większy komfort pracy i umożliwia najemcom szybką komunikację biznesową. Jest również kontynuacją proekologicznej polityki właściciela obiektu. Efekt? Mniejsze zapotrzebowanie najemców na firmowe auta i oszczędności… również środowiska.

Car sharing od lat z powodzeniem funkcjonuje w wielu miastach na świecie i jest wykorzystywany zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. W przypadku tych drugich popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z usług zewnętrznych operatorów i stworzonych przez nich systemów, a wypożyczenie auta odbywa się na zasadach komercyjnych. Właściciele Warsaw Trade Tower – Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset manager – firma Heitman poszli o krok dalej. Zakupili dwa elektryczne samochody i3 marki BMW, zaprojektowali aplikację mobilną do ich rezerwacji i wypożyczania, ale przede wszystkim bezpłatnie oddali je do dyspozycji najemców.

Rozwiązanie to pojawiło się jako jeden z elementów przeprowadzonej na przełomie 2015 i 2016 roku modernizacji obiektu i jego całościowego rebrandingu. Ideę wprowadzenia elektrycznych samochodów w systemie darmowego car sharingu najemcy WTT poznali pod koniec stycznie br.- wtedy nastąpiła prezentacja aut testowych. Samochody przeznaczone do użytku osób pracujących w biurowcu pojawiły się w lutym. Dzięki temu już od dziewięciu miesięcy system zwiększa mobilność pracowników najemców, wspiera ich własną flotę samochodową, a co najważniejsze zmniejsza ich koszty i potrzeby korzystania z usług korporacji taksówkarskich lub podmiotów zajmujących się wynajmem krótkoterminowym.

Każdy z pracowników firm wynajmujących powierzchnie w Warsaw Trade Tower może za darmo wypożyczyć auto na dwie godziny w tygodniu za pomocą aplikacji mobilnej WTT lub strony internetowej.

- W Warszawie wynajem średniej klasy samochodu na 2-4 godziny dziennie to wydatek rzędu 100-150 zł. My dajemy osobom pracującym w WTT możliwość poruszania się po mieście w dowolnym momencie dnia zupełnie za darmo bardzo nowoczesnym i komfortowym samochodem. W dodatku cichym, ułatwiającym jazdę i przyjaznym środowisku. Słuszność wprowadzenia tego rozwiązania potwierdza zainteresowanie najemców i fakt, że kolejne firmy wdrażają podobne systemy car sharingu – komentuje Maria Bubak, Client Relations Manager w WTT.

  • 1
  • 2
  • Marcin 2016-11-13 11:04:02
    Mała uwaga - usługa jest bezpłatna co do zasady dla najemców - sam koszt zawsze musi być przez któryś podmiot poniesiony i w tym wypadku jest to właściciel WTT, a to że jest od przerzucony w ramach umów na najemców to już osobny temat.
    Natomiast rozwiązanie bardzo interesujące, zwłaszcza w obliczu problemu z niedostateczną ilością miejsc i może przyciągnać potencjalnych najemców, którzy wiedząc, że nie mogą wynająć dodatkowych miejsc parkingowych (bo ich nomen omen po prostu nie ma dostępnych), mogą zdecydować się tę lokalizację bo i tak będą mogli korzystać z floty WTT.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA