PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBA zmienia siedzibę. Na celowniku biurowiec Bartimpexu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 09 kwi 2018 12:56

CBA zmienia siedzibę. Na celowniku biurowiec Bartimpexu Fot. pixabay

Nowa siedziba Centralnego Biura Antykorupcyjnego może się mieścić w niedokończonym biurowcu Bartimpexu w Warszawie, obok Cmentarza Wojskowego na Powązkach – wynika z rocznej informacji CBA za 2017 r. Obecnie centrala Biura znajduje się w jednym z budynków rządowych przy siedzibie premiera.

REKLAMA

Od początku istnienia Biura prestiżowa siedziba przy Alejach Ujazdowskich przy rozwidleniu z Szucha oceniana była jako zbyt mała. Poszukiwano docelowej lokalizacji, która oprócz odpowiedniej powierzchni, zapewniłaby odpowiednie standardy poufności i warunki pracy. Rozwiązaniem tymczasowym było wynajęcie biurowca - część biur CBA mieści się w wynajętym budynku przy Poleczki 3 w południowej części miasta.

CBA wiele razy szukało odpowiednich budynków w zasobach Skarbu Państwa, jednak bez powodzenia.

Ze sprawozdania wynika, że Biuro złożyło wstępną ofertę kupna nieruchomości po budowanej przez Bartimpex Aleksandra Gudzowatego z rozmachem siedzibie firmy EuroPolGaz. Budynek zajmuje teren przy skrzyżowaniu Powązkowskiej, Maczka i trasy S8 - alei Armii Krajowej. Formalnym adresem tej budowli jest Literacka 7.

Biuro oczekuje obecnie na akceptację propozycji przez właściciela, lub dalsze negocjacje cenowe.

W raporcie zaznaczono, że planowane jest pozyskanie nieruchomości przy warszawskich Filtrach i w rejonie kompleksu prokuratury i sądów wojskowych przy Nowowiejskiej i wojskowych służb specjalnych przy al. Niepodległości. Pomieszczenia przy Krzywickiego 34 na razie uzyskano w drodze użyczenia, w 2018 r. budynek miałby przejść w trwały zarząd Biura.

Władze Biura na potrzeby CBA w kraju - wynika z raportu - kupiły też wynajmowany wcześniej od Polskiej Spółki Gazownictwa budynek w Rzeszowie, przygotowały dokumentację przebudowy gdańskiej delegatury Biura, poszukiwały większej siedziby dla delegatury w Łodzi i w porozumieniu z resortem infrastruktury w grudniu 2017 r. kupiły nową nieruchomość dla delegatury w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA