PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE liderem na rynku transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 mar 2014 09:02

CBRE liderem na rynku transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych

CBRE została uznana za najlepszą firmę na świecie na rynku transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych przeprowadzonych w 2013 roku, zgodnie z Real Capital Analytics (RCA). CBRE trzeci rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w tym globalnym rankingu.

REKLAMA

Według RCA udział CBRE w światowym rynku w 2013 roku wyniósł 22 proc.* pośród wszystkich sektorów nieruchomości. CBRE została najwyżej sklasyfikowana w globalnym rankingu RCA za transakcje na rynku nieruchomości biurowych, przemysłowych, handlowych, mieszkaniowych oraz działek deweloperskich.

RCA, która bierze pod uwagę transakcje sprzedaży nieruchomości na świecie o wartości od 10 milionów USD wzwyż, oszacowała, że wartość nieruchomości komercyjnych sprzedanych w roku 2013 na świecie wyniosła około 1,2 biliarda USD - wzrost o 35proc. w stosunku do roku 2012. Wartość transakcji sprzedaży, w których doradzała firma CBRE, wzrosła o 45proc. do ponad 93 miliardów USD, zgodnie z RCA.

- Dzięki naszym wybitnym ekspertom oraz szerokiej wiedzy rynkowej w skali globalnej, jesteśmy w stanie dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości usługi doradcze we wszystkich sektorach rynku nieruchomości. - powiedział Christopher Ludeman, globalny prezes działu rynków kapitałowych w CBRE.

Najważniejsze osiągnięcia CBRE w rankingu RCA 2013:

• CBRE zajęła 1 miejsce w transakcjach sprzedaży nieruchomości biurowych o łącznej wartości 45,6 miliarda USD, z udziałem w rynku światowym na poziomie 23,1 proc..

• CBRE doradzała przy sprzedaży nieruchomości przemysłowych o wartości 13,4 miliarda USD i osiągnęła najwyższy 31,3proc. udział w światowym rynku.

• CBRE odnotowała najwyższy 17,8proc.udział w rynku w sektorze nieruchomości handlowych, na podstawie transakcji sprzedaży o łącznej wartości 12,9 miliarda USD.

• CBRE sprzedała nieruchomości mieszkaniowe o wartości 16,2 miliarda USD, osiągając przy tym najwyższy 23,4proc. udział w rynku na świecie.

• CBRE przeprowadziła transakcje sprzedaży działek deweloperskich o łącznej wartości 2,5 miliarda USD, z 21,5proc. udziałem w rynku.

*Udział w rynku został obliczony na podstawie wartości transakcji w dolarach amerykańskich, w których CBRE reprezentowała Sprzedającego, dzielonej przez łączną wartość transakcji przeprowadzonych przez wszystkich agentów na rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUDPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA