PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE pomoże przy sprzedaży Placu Unii

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lut 2014 14:42

CBRE pomoże przy sprzedaży Placu Unii

Firma CBRE została wybrana przez Liebrecht & Wood oraz BBI Development SA na doradcę przy sprzedaży Placu Unii, jednego z najnowszych budynków biurowo-handlowych w Warszawie.

REKLAMA

Plac Unii, którego właścicielem jest Liebrecht & Wood oraz BBI Development SA składa się z nowoczesnej części biurowej oraz galerii handlowej City Shopping. O jego planowanej sprzedaży informowaliśmy jako pierwsi pod koniec ubiegłego roku.

Plac Unii oferuje 56 800 mkw. całkowitej powierzchni najmu, w tym 41 300 mkw. najwyższej jakości powierzchni biurowej oraz 15 500 mkw. powierzchni handlowej dostępnej w galerii City Shopping zlokalizowanej na niższych kondygnacjach budynku. Kompleks Plac Unii składa się z trzech budynków rozdzielonych pasażami przykrytymi szklanym dachem. Pomiędzy dwoma sześciopiętrowymi budynkami znajduje się 21-piętrowy wieżowiec inspirowany architekturą jednego z pierwszych drapaczy chmur na świecie. Kompleks, który został otwarty w 4 kwartale 2013 roku, został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

Nieruchomość zlokalizowana jest przy Placu Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy, łączącego główne ulice: Puławską, Marszałkowską i Waryńskiego.

- Plac Unii jest synonimem najwyższej jakości i jedną z największych inwestycji zrealizowanych w Warszawie w ostatnich latach. Wielki potencjał i atrakcyjność nieruchomości pozwoliły nam na wystawienie budynku na sprzedaż. Wolne fundusze wygenerowane ze sprzedaży pozwolą nam na realizację kolejnych projektów charakteryzujących się wysoką wartością architektoniczną i innowacyjnością - powiedział Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & Wood.

- Plac Unii jest uosobieniem strategii BBI Development dotyczącej budowy unikalnych projektów w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach w Warszawie. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować rynkowi jeden z topowych produktów inwestycyjnych, który stał się już wizytówką tej prestiżowej lokalizacji - dodał Michał Skotnicki, prezes BBI Development SA.

- Rok 2013 był jednym z najbardziej aktywnych lat na rynku inwestycyjnym w Polsce od 2008. Przewidujemy, że ten trend będzie kontynuowany również w 2014 i kolejnych latach. Polska, zwłaszcza Warszawa, jest nadal najbardziej pożądanym przez inwestorów rynkiem w regionie. Plac Unii to budynek-ikona stolicy i jedna z najbardziej prestiżowych nieruchomości na sprzedaż i przewidujemy duże zainteresowanie ze strony wyselekcjonowanej grupy potencjalnych inwestorów - powiedział Mike Atwell, senior dyrektor działu rynków kapitałowych w CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią.

CBRE została również wybrana na wyłącznego agenta odpowiedzialnego za wynajem dostępnej powierzchni biurowej w budynku Plac Unii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA