PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centaurus ma zwabić BSS do Olsztyna

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lis 2016 08:22

Centaurus ma zwabić BSS do Olsztyna Centaurus, fot. Euro Styl

Olsztyn nie ma dużych powierzchni biurowych w najwyższym standardzie, dlatego sektor BSS nie zadomowił się w mieście na większą skalę. Zmienić tę sytuację zamierza Euro Styl, budując Centaurusa, w którym znajdzie się 8,5 tys. mkw. klasy A. – Będą nowoczesne biura do wynajęcia, to zgłoszą się najemcy – uważa Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Stylu.

REKLAMA

Centaurus powstanie w ścisłym centrum Olsztyna, na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Głowackiego. Jego koszt szacuje się na ok. 180 mln zł. Obecnie trwa tzw. mobilizacja budowy. Pierwsze prace rozpoczną się wiosną 2017 r. Zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2019 r. Najszybciej, bo po 24 miesiącach, powstanie biurowiec.

– Dzielnice biurowe, jak Służewiec w Warszawie czy Oliwia i Alchemia w Trójmieście tworzą ułomne obiekty architektonicznie. Biurowce uchodzą za symbol nowoczesności, ale żyją do godz. 16. Potem jest pusto, ciemno i nieprzyjemnie. Dlatego, aby tego uniknąć, Centaurus łączy funkcje mieszkaniowe, biurowe i hotelowe – tłumaczy Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Stylu.

W podium kompleksu na dwóch piętrach deweloper zaplanował też część usługową o powierzchni ok. 5 tys. mkw. Wiceprezes Konopka podkreśla, że nie będzie to centrum handlowe, które jest coraz mniej doceniane przez młodych ludzi, tylko strefa relaksu z fitnessem, restauracją, sklepami, może salą konferencyjną.

Trzygwiazdkowy hotel – Hampton by Hilton ze 105 pokojami stanie przy głównej arterii komunikacyjnej i spełni rolę bariery akustycznej dla usytuowanych w głębi kwartału mieszkań.

W poszukiwaniu biurowego standardu

Biurowiec również zlokalizowany zostanie przy głównej ulicy. – Pierwotnie zakładaliśmy, że dominującą funkcją Centaurusa będą biura. W 2008 r. prognozowano znaczące lokowanie się branży BSS w miastach regionalnych. Sektor rzeczywiście prężnie się rozwinął, ale w miastach takich jak Wrocław, Kraków czy Poznań. Zmusiło nas to zmiany założeń projektowych i zwiększenia funkcji mieszkaniowej w kompleksie. Zostaliśmy przy 8,5 tys. mkw. powierzchni biurowej – tłumaczy Mikołaj Konopka.

Wiceprezes podkreśla, że w Olsztynie brakuje biur spełniających wymogi sektora BSS. – W firmach decyzja o otwarciu centrum usług wspólnych zapada mniej więcej na dziewięć miesięcy przed jego otwarciem. Jeżeli nie ma gotowych przestrzeni na rynku, inwestor odrzuca lokalizację. Dlatego podejmujemy ryzyko wybudowania większej powierzchni biurowej, niezależnie od poziomu komercjalizacji. Gdy już będą nowoczesne biura do wynajęcia, to znajdą się najemcy – uważa Mikołaj Konopka.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA