PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum biznesowe Shell zatrudniło 400 osób

  • Autor: PAP
  • 27 lis 2015 08:16

Centrum biznesowe Shell zatrudniło 400 osób Fot. Fotolia

Ponad 400 pracowników zatrudniło w tym roku krakowskie centrum biznesowe koncernu petrochemicznego Shell. Utworzenie części nowych miejsc pracy jest efektem przenoszenia do Krakowa zaawansowanych operacji z innych europejskich miast, takich jak Londyn i Haga.

REKLAMA

Jak poinformowała Katarzyna Cyran zajmująca się rekrutacją do krakowskiego centrum, Shell Business Operations Kraków jest jednym z siedmiu tego typu ośrodków rozlokowanych na świecie. Krakowski zespół składa się z 2,3 tys. pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie i wspieranie operacji biznesowych firmy z zakresu m.in. finansów, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR, IT czy obsługi klienta.

"Zatrudnienie cały czas wzrasta, zwiększa się też zakres i poziom skomplikowania zadań, jakimi zajmują się nasi pracownicy" - zaznaczyła Cyran.

Dodała, że krakowskie centrum zaczynało od obsługi podstawowych procesów biznesowych, by po 10 latach stać się jednym z najważniejszych tego typu ośrodków Shell na świecie. "Nasi pracownicy to w dużej mierze doświadczeni doradcy biznesowi zajmujący się najbardziej zaawansowanymi operacjami" - oceniła.

Piotr Laszczak, odpowiedzialny za globalne operacje finansowe powiedział, że dział finansów dysponuje największym zespołem w Shell Business Operations Kraków. Zakres wykonywanych czynności obejmuje wysoce skomplikowane zadania finansowe związane ze wsparciem i doradztwem w procesach biznesowych.

Z Krakowa prowadzona jest znaczna część analizy finansowej procesu wydobywczego ropy naftowej. Centrum jest też jednym z czterech ośrodków na świecie odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe koncernu.

Według informacji przekazanych przed przedstawicieli centrum spośród 2,3 tys. pracowników zatrudnionych w Krakowie około 10 proc. stanowią obcokrajowcy. Związane jest to m.in. z tym, że ośrodek pracuje w 17 językach, w tym mało popularnych w Polsce, jak niderlandzki, turecki czy węgierski. "Duża część pracowników z językiem niderlandzkim to osoby z Holandii. Dla nich praca w Krakowie jest równie atrakcyjna, jak praca w rodzimym kraju" - oceniła Cyran.

Według tegorocznego raportu organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu, kolejny rok z rzędu największym ośrodkiem skupiającym inwestorów z sektora jest Kraków, gdzie w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje 35,7 tys. osób. Przewidują oni, że tendencja ta utrzyma się także w następnych latach.

Wysoka pozycja Krakowa w sektorze outsourcingu została potwierdzona też w ostatnim corocznym zestawieniu "2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations", w którym stolica Małopolski utrzymała 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla tego typu inwestycji. Kraków zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA