PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Centrum Praskie Koneser z certyfikatem

  • Autor: PropertyNews
  • 19 paź 2017 15:51

Centrum Praskie Koneser z certyfikatem mat. prasowe

Rewitalizowana dawna Warszawska Wytwórnia Wódek o powierzchni 88 tys. mkw. znajduje się na warszawskiej Pradze. Inwestycja została zaprojektowana i jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Centrum Praskie Koneser właśnie otrzymało certyfikat BREEAM o poziomie Excellent.

REKLAMA

- Model budynku jest tworzony dla określonej strefy klimatycznej wraz z uwzględnieniem szczegółowych danych pogodowych oraz w oparciu o dane projektowe. Symulacje energetyczne przeprowadza się metodą godzinową, a otrzymane wyniki porównuje się z tzw. budynkiem referencyjnym, stworzonym na podstawie polskich przepisów. Dzięki temu możliwe staje się oszacowanie oszczędności energetycznych wymaganych przez kredyt Ene 1 – przedstawia Magdalena Sadowska, project manager w Go4Energy. Wykonanie analizy energetycznej Ene 1 pozwala na uzyskanie do 15 kredytów w procesie certyfikacji BREEAM.

Analiza Ene 4 ma na celu poprawę charakterystyki energetycznej budynków poprzez zastosowanie odnawialnych i niekonwencjonalnych źródeł energii. Wykorzystanie najnowocześniejszych dostępnych programów symulacyjnych pozwala określić zużycie energii przez poszczególne, możliwe do zastosowania technologie. W ramach opracowania przeprowadza się analizy zastosowania odnawialnych lub niskoemisyjnych  źródeł energii w budynku.

Analiza Man 5 pozwala na optymalizację i wybór najkorzystniejszych kosztowo rozwiązań w całym cyklu życia budynku. Przekłada się to również na uzyskanie dodatkowych punktów w certyfikacji BREEAM. W ramach opracowania wykonywana jest analiza ekonomiczna w kosztach stałych i zdyskontowanych dla okresu co najmniej 40 lat, a najlepiej 60 lat i obejmuje ona koszty występujące w trzech podstawowych fazach cyklu życia.

Analiza Mat 1 to ocena wpływu na środowisko materiałów użytych do wzniesienia budynku. Podlega jej cały cykl życia materiałów zastosowanych w budynku, począwszy od etapu produkcji/ wydobycia surowców budowlanych oraz ich transportu, przez użytkowanie i konserwacje, aż po wykorzystanie energii, wody oraz utylizację odpadów.

- Analiza ta ma na celu zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko i daje możliwość uzyskania 6 punktów w procesie certyfikacji BREEAM International 2013 – wyjaśnia Magdalena Sadowska.

W procesie certyfikacji BREEAM New Construction 2013 dla inwestycji Centrum Praskie Koneser wysoko oceniona została m.in. doskonała lokalizacja w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, bogata infrastruktura parkingowa i rowerowa oraz innowacyjne rozwiązania proekologiczne, takie jak planowanie zieleni oraz monitoring zużycia wody i energii elektrycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zielony 2017-10-26 18:40:41
    Centa biznesowe to często tylko nowoczesny budynek i nic więcej. Koneser zadbał zarówno o to by było zielono ale i ekologicznie. To fajne bo rzadko się w Polsce zdarza a u naszych zachodnich sąsiadów dość powszechnie jest stosowane. Stacje rowerowe i parkingi dla cyklistów którzy w Warszawie są ogromną grupą to naprawdę świetny pomysł trzeba tylko czekać by inni również poszli tą drogą.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA