PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Certyfikowane laboratorium niszczenia danych w łódzkim Technoparku

  • Autor: PAP
  • 21 paź 2014 20:37

Certyfikowane laboratorium oferujące innowacyjną, autorską metodę nieodwracalnego niszczenia danych zapisanych na różnorodnych nośnikach otwarto we wtorek w inkubatorze technologicznym działającym w Technoparku Łódź.

REKLAMA

Niszczenie danych jest obowiązkiem prawnym nakładanym na organizacje upoważnione do ich przetwarzania, związanym m.in. z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Jak podkreślił prawnik spółki Ensalta Krzysztof Lasyk, obecnie coraz więcej danych, np. listy klientów instytucji, listy płac pracowników, numery kart płatniczych, faktury, przechowywanych jest na nośnikach elektronicznych, najczęściej na twardych dyskach.

Lasyk zaznaczył, że metoda stosowana przez firmę spełnia wymogi ustawy, a więc uniemożliwia odtworzenie zniszczonych danych. Cały proces - od momentu przejęcia nośników danych poprzez wszystkie czynności związane z ich niszczeniem - jest monitorowany i kontrolowany.

Według dyrektora generalnego firmy Ensalta Karola Głowy, innowacyjność usługi polega na rejestrowaniu procesu niszczenia danych przez dwie niezależne kamery. Jedna z nich - o wysokiej rozdzielczości - ma za zadanie odczytać szczegóły z niszczonego nośnika, np. w przypadku dysku twardego - model i numer seryjny. Korzystający z usługi klient otrzymuje nie tylko protokół i certyfikat gwarantujący bezpieczne zniszczenie danych, ale także dowód w postaci nagrania.

Głowa zaznaczył, że łódzka siedziba to drugie - po mieszczącym się w Krakowie - laboratorium firmy, której klientami są międzynarodowe koncerny, banki, ministerstwa. Założyciele rozpoczęli działalność informatyczną jeszcze na studiach - jak podkreślił Głowa - w pokoju w akademiku. Obecnie firma zatrudnia 40 osób, ma siedziby w Krakowie, Lubinie, Łodzi i Warszawie oraz mobilne laboratorium, które pozwala na niszczenie danych w siedzibie klienta.

Według Głowy, usługa certyfikowanego niszczenia danych do niedawna oferowana była w Polsce wyłącznie przez zagraniczne koncerny. "Nasz pierwszy duży kontrakt pokazał, że polska inżynierska firma może zastąpić globalnego gracza, ponieważ wyparliśmy z lokalnego rynku firmę amerykańską" - dodał.

Dyrektor Ensalty podkreślił, że łódzkie laboratorium pozwoli firmie nie tylko na sprawne obsłużenie klientów z północnej Polski, ale również na rozwój działalności innowacyjnej. "Korzystając ze środowiska naukowo-badawczego Technoparku już w przyszłym roku będziemy opracowywać własne urządzenie do certyfikowanego niszczenia danych" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA