PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Intraco?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2016 14:02

Co dalej z Intraco? Intraco

Ważą się losy warszawskiego biurowca Intraco. Jak poinformował nowy zarząd właściciela obiektu, firmy PHN, rozważane są trzy scenariusze. Decyzja o rozbiórce obiektu nie jest przesądzona.

REKLAMA

Firma Polski Holding Nieruchomości o planach związanych z ewentualną rozbiórką wieżowca mówiła jeszcze przed debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka zbliża się do momentu podjęcia decyzji.

- Rozważamy trzy scenariusze dla Intraco - powiedział Maciej Jankiewicz, nowy prezes zarządu PHN.

Pierwszy z nich zakłada całkowite wyburzenie wieżowca, a następnie budowę zupełnie nowego projektu o tej samej wysokości. Taka inwestycja jest najmniej prawdopodobna.

- Największe prawdopodobieństwo to realizacja jednego z dwóch kolejnych scenariuszy. Według pierwszego dokonalibyśmy rozbiórki wieżowca, a w miejscu obecnego parkingu powstałby mniejszy, 7-kondygnacyjny projekt. Drugi zakłada budowę nowego projektu klasy A przed wieżowcem, a także gruntowną renowację Intraco do standardu biurowego B - komentował Jankiewicz.

Jak zaznaczył, obecnie w Warszawie biurowce klasy B mogą liczyć na te firmy, których wciąż nie stać na wynajęcie powierzchni w nowoczesnych projektach. 

W rozmowie z Propertynews.pl powiedział również o toczących się rozmowach z podmiotami publicznymi, które mogłyby wejść jako najemcy do wieżowca. Ewentualne zainteresowanie takiej firmy lub instytucji miałoby wpływ na ostateczną decyzję co do przyszłości projektu.

Zgodnie z obecnym planem zakładającym rozbiórkę wieżowca, a następnie jego obudowę wraz z realizacją dodatkowego biurowca, inwestycja miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Start budowy wieżowca wyznaczono na III kwartał 2018 roku. W budynkach miałoby powstać około 38 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Nakłady inwestycyjne oszacowano na 325 mln złotych.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA