PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co dalej z Intraco?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 mar 2016 14:02

Co dalej z Intraco? Intraco

Ważą się losy warszawskiego biurowca Intraco. Jak poinformował nowy zarząd właściciela obiektu, firmy PHN, rozważane są trzy scenariusze. Decyzja o rozbiórce obiektu nie jest przesądzona.

REKLAMA

Firma Polski Holding Nieruchomości o planach związanych z ewentualną rozbiórką wieżowca mówiła jeszcze przed debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka zbliża się do momentu podjęcia decyzji.

- Rozważamy trzy scenariusze dla Intraco - powiedział Maciej Jankiewicz, nowy prezes zarządu PHN.

Pierwszy z nich zakłada całkowite wyburzenie wieżowca, a następnie budowę zupełnie nowego projektu o tej samej wysokości. Taka inwestycja jest najmniej prawdopodobna.

- Największe prawdopodobieństwo to realizacja jednego z dwóch kolejnych scenariuszy. Według pierwszego dokonalibyśmy rozbiórki wieżowca, a w miejscu obecnego parkingu powstałby mniejszy, 7-kondygnacyjny projekt. Drugi zakłada budowę nowego projektu klasy A przed wieżowcem, a także gruntowną renowację Intraco do standardu biurowego B - komentował Jankiewicz.

Jak zaznaczył, obecnie w Warszawie biurowce klasy B mogą liczyć na te firmy, których wciąż nie stać na wynajęcie powierzchni w nowoczesnych projektach. 

W rozmowie z Propertynews.pl powiedział również o toczących się rozmowach z podmiotami publicznymi, które mogłyby wejść jako najemcy do wieżowca. Ewentualne zainteresowanie takiej firmy lub instytucji miałoby wpływ na ostateczną decyzję co do przyszłości projektu.

Zgodnie z obecnym planem zakładającym rozbiórkę wieżowca, a następnie jego obudowę wraz z realizacją dodatkowego biurowca, inwestycja miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Start budowy wieżowca wyznaczono na III kwartał 2018 roku. W budynkach miałoby powstać około 38 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Nakłady inwestycyjne oszacowano na 325 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA