PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co szykuje Penta na polskim rynku?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2017 12:39

Co szykuje Penta na polskim rynku? D48

Polska jest kluczowym rynkiem dla działalności Penta Investment. Firma realizuje 10 projektów inwestycyjnych, a na tym nie koniec.

REKLAMA

Firma Penta szykuje projekt biurowy o powierzchni około 29 000 mkw. w Warszawie, w dzielnicy Wola. Inwestycja jest na etapie przygotowania. W II połowie 2017 r. planowane jest oficjalne wprowadzenie projektu na rynek, podczas gdy rozpoczęcie budowy nastąpi w I połowie 2018 r.

To nie jedyna inwestycja biurowa Penty w stolicy. Na warszawskim Mokotowie realizowany jest projekt D48. To biurowiec klasy A o powierzchni ponad 26 000 mkw. Budynek zaoferuje nowoczesną architekturę, z wykorzystaniem szereg rozwiązań proekologicznych, zapewniających najwyższą efektywność energetyczną obiektu, jak również szereg udogodnień dla najemców m.in. restaurację, kawiarnię, naziemny parking dla gości oraz zielone strefy relaksu, etc. Budynek wyposażony będzie w nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów i będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold. Zakończenie prac i oddanie budynku do użytkowania jest planowane w sierpniu 2017 r, a oddanie powierzchni pierwszym najemcom nastąpi pod koniec września br.

Oprócz części deweloperskiej, Penta na terenie Polski posiada i rozwija różne biznesy.

Grupa Empik to lider rynku handlu dobrami kultury i rozrywki w Polsce. Grupa Empik to m.in.ogólnopolska sieć około 240 salonów Empik oraz jednego z wiodących sklepów internetowych empik.com. Grupa Empik prowadzi także działalność wydawniczą w ramach GW Foksal (która skupia wydawnictwa W.A.B., Wilga, Buchmann) oraz jest liderem dystrybucji treści cyfrowych oraz audio realizowanej przez spółkę Virtualo.

Iglotex to lider na rynku żywności mrożonej w Polsce, posiadająca ogólnopolski zasięg i dystrybuująca produkty do kilkudziesięciu tysięcy klientów rocznie. 

EMC Instytut Medyczny to spółka notowana na GPW w Warszawie, największy w Polsce gracz na rynku prywatnych usług medycznych, z siecią 10 szpitali i 26 przychodni w Polsce, które obejmują opieką ponad 1 mln pacjentów w 6 województwach: dolnośląskim, opolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, śląskim i mazowieckim.

Prywatna Lecznica Certus to podmiot skupiający szpital, ambulatorium oraz dwóch centrów medycznych w Poznaniu oraz centrum medyczne w Swarzędzu.

Dr.Max to jedna z wiodących sieci aptecznych w Polsce, licząca aktualnie blisko 400 punktów aptecznych, będąca częścią holdingu Dr.Max, regionalnego lidera na rynku aptecznym z siecią 1053 aptek na Słowacji, w Polsce, Czechach i Serbii.

Fortuna Entertainment Group to spółka notowana na GPW w Warszawie i BCP w Pradze, lider na rynku gier i zakładów sportowych w regionie CEE.

Clar Systems jest  wiodącym dostawcą usług w zakresie facility management. Learning Systems Poland prowadzi sieć szkół językowych Speak Up i empik school.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA