PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers ma za sobą rekordowy koniec roku

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 lut 2016 13:25

Colliers ma za sobą rekordowy koniec roku Jay S. Hennick, prezes zarządu i dyrektor naczelny Colliers International

Colliers International wypracował rekordowe wyniki operacyjne i finansowe za czwarty kwartał i cały rok 2015. Wzrost rocznych przychodów był o 9 proc. wyższy (18 proc. w walucie lokalnej).

REKLAMA

Przychody za czwarty kwartał 2015 r. wyniosły 556,1 mln dolarów, co oznacza wzrost o 3 proc. (11proc. w walucie lokalnej) w porównaniu z wynikami wypracowanymi w czwartym kwartale poprzedniego roku. Skorygowany zysk EBITDA osiągnął 79,1 mln dolarów, co oznacza wzrost o 18proc. (29proc. w walucie lokalnej), a skorygowany EPS wyniósł 1,06 dolara, co oznacza wzrost o 9proc.w stosunku do analogicznego kwartału 2014 roku. W omawianym kwartale wskaźnik GAAP EPS z działalności kontynuowanej wyniósł 0,92 dolara na akcję – dla porównania w analogicznym okresie poprzedniego roku był na poziomie 0,44 dolara. W czwartym kwartale skorygowany EPS i GAAP EPS byłyby o około 0,13 dolara wyższe, gdyby kursy wymiany walut z poprzednich okresów pozostały na niezmiennym poziomie.

Przychody za rok zakończony 31 grudnia 2015 r. sięgnęły 1,72 mld dolarów, co oznacza wzrost o 9proc. (18proc. w walucie lokalnej) w porównaniu z poprzednim rokiem. Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 181,3 mln dolarów, co oznacza, że wzrósł o 24proc. (34proc. w walucie lokalnej). Firma odnotowała skorygowany EPS na poziomie 2,29 dolara, czyli o 25proc. wyższy niż w poprzednim roku. Wskaźnik GAAP EPS z działalności kontynuowanej osiągnął poziom 0,59 dolara w stosunku do 0,54 dolara w poprzednim roku. Wpływ na ten wynik miały koszty jednorazowej transakcji i wypłaty wynagrodzeń w akcjach na poziomie 1,20 dolara na akcję, które były związane z oddzieleniem się Colliers International od FirstService Corporation w dniu 1 czerwca 2015 r. Skorygowany EPS i GAAP EPS za cały rok byłyby o około 0,31 dolara wyższe, gdyby kursy wymiany z poprzedniego roku pozostały na niezmiennym poziomie.

– Pod wieloma względami rok 2015 był dla Colliers International okresem transformacji: był to dla nas pierwszy rok jako niezależnej spółki publicznej; wzmocniliśmy swój zespół zarządzający z myślą o przyszłości; odnotowaliśmy rekordowe przychody i zyski mimo niesprzyjających kursów walut; udało nam się osiągnąć, i to o rok wcześniej niż przewidywaliśmy, dwucyfrową marżę zysków – cel, który wyznaczyliśmy sobie przed pięciu laty. Jeszcze bardziej wzmocniliśmy już i tak mocny bilans, a ponadto ogłosiliśmy i wypłaciliśmy inauguracyjną półroczną dywidendę. Swój sukces zawdzięczamy, między innymi, swoim specjalistom obsługującym rynki nieruchomości na całym świecie. To oni wciąż pozwalają nam się wyróżniać, zapewniając naszym klientom wyjątkowe wyniki i gwarantując nam wzrost we wszystkich obszarach naszej działalności. Wreszcie dzięki kilku przejęciom, które miały miejsce w omawianym kwartale i trzem kolejnym, które nastąpiły już po zamknięciu roku, firma Colliers International zyskała istotne atuty, które pozwolą jej nabrać jeszcze większego rozpędu w 2016 roku i utrzymać silną pozycję na nieustannie zmieniających się rynkach globalnych – stwierdził Jay S. Hennick, prezes zarządu i dyrektor naczelny Colliers International.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA