PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers przejmuje holenderską firmę zarządzającą nieruchomościami

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 lut 2016 15:04

Colliers przejmuje holenderską firmę zarządzającą nieruchomościami Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce

Colliers International Group przejmuje WPM Groep NV (WPM), holenderską firmę specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami i aktywami.

REKLAMA

Po fuzji z Colliers nowa spółka stanie się jednym z głównych podmiotów działających na rynku holenderskim, mając do dyspozycji pięć dodatkowych biur w: Hertogenbosch, Nieuwegein, Amsterdam, Barendrecht oraz Apeldoorn. Szczegóły finansowe dotyczące transakcji nie zostały ujawnione.  

W połączonym zespole będzie pracować ponad 320 osób. Siedziba główna będzie się mieścić w Amsterdamie. Firma oferuje usługi w zakresie wyceny i doradztwa, także w sektorze hotelowym, obsługi korporacyjnej, rynków kapitałowych oraz pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości biurowych i handlowych. Wśród jej klientów znajdują się właściciele i najemcy wysokiej klasy nieruchomości komercyjnych.

Jest to drugie przejęcie przez Colliers spółki w regionie EMEA w ciągu ostatniego miesiąca. W styczniu firma ogłosiła przejęcie Hatton Real Estate, jednej z wiodących brytyjskich firm doradczych działających w obszarze nieruchomości komercyjnych z siedzibą w Londynie.

— Włączenie WPM do naszego zespołu stanowi realizację naszych ambicji związanych z rozwojem spółki — powiedział Chris McLernon, prezes Colliers International w regionie EMEA. — Przejęcie firmy wzmocni wachlarz oferowanych przez nas usług, rozszerzy zasięg dotarcia do klientów i usprawni nasze działania operacyjne, nie tylko w Holandii, ale też w całej Europie — podsumował McLernon.

— Colliers nie ustaje w rozszerzaniu swojej działalności nie tylko na nowych rynkach, ale też w krajach, w których ma już ugruntowaną pozycję. Przykładem jest choćby Polska, gdzie firma zatrudnia już ponad 250 pracowników w Warszawie i miastach regionalnych. Wnikliwie obserwujemy rynek i wprowadzamy nowe usługi, takie jak workplace solutions, czyli szeroko pojęte doradztwo w aranżacji przestrzeni biurowej. W  toku są już rozmowy z klientami zainteresowanymi tą usługą, a wkrótce dołączą do Colliers nowi eksperci, specjalizujący się właśnie w tym obszarze. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zatrudnienie w firmie wzrosło o blisko 60 proc.. W związku z planami rozwoju spółki ta wartość na pewno jeszcze wzrośnie — komentuje Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA